Porządek w kuchni to fikcja?

  • Sharebar

Czysta kuchnia w każdej sytuacji to marzenie każdej Pani domu. Każdy przyzna, że bardzo miłe wrażenie robią perfekcyjnie wysprzątane kuchnie, pokazywane w magazynach o wnętrzach, czy też w poradnikowych programach emitowanych w telewizji. Jednocześnie większość odbiorców takich treści tkwi w przekonaniu, że to co widoczne na zdjęciu i ekranie telewizyjnym jest nie do osiągnięcia w rzeczywistości.

Nic bardziej mylnego – wzorowy porządek w kuchni to stan, jaki można osiągnąć w każdym domu, bez względu na liczbę domowników czy częstotliwość przygotowywania posiłków. Potrzeba jednak do tego kilku rzeczy – przede wszystkim przyjęcia pewnych założeń i konsekwentnego trzymania się ich, Ponadto niezbędne będą odpowiednie środki czystości – płyny do mycia naczyń i podłóg, mleczka do czyszczenia zlewozmywaka, kafelków i płyty kuchennej i inne płyny, dedykowane dla poszczególnych rodzajów powierzchni kuchennych. Nie zbędne będą też ręczniki papierowe, zmywaki kuchenne, gąbki do naczyń, mop z wiadrem itd.

Wybierając niezbędne do sprzątania rzeczy powinniśmy jednak zacząć od przeglądu stanu kuchni, a przede wszystkim ocenić z jakimi powierzchniami mamy w niej do czynienia. Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie, co widać wyraźnie na przykładzie posadzki – jeśli jest wykonana z połyskujących, szkliwionych płytek to należy stosować do ich czyszczenia inny środek, niż miałoby to miejsce w przypadku płytek porowatych, z wyraźnie wyodrębnioną strukturą. Podobnie jest w przypadku płyty kuchennej – inny środek zastosujemy do emaliowanej płyty gazowej, natomiast całkiem odrębny do płyty indukcyjnej.

Bez względu jednak na to co mamy na wyposażeniu naszej kuchni podstawową kwestią jest przyzwyczajenie domowników do konieczności sprzątania po sobie i zostawiania należytego porządku. To połowa sukcesu. Jeśli dołożymy do tego regularne czyszczenie poszczególnych powierzchni, przechowywanie sprzętów kuchennych w przeznaczonych tylko dla nich miejscach, to możemy być pewni, że porządek w naszej kuchni będzie codziennością, a nie tylko sytuacją widywaną od święta.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Nowoczesne meble do kuchni
  2. Trzy wymiary kuchni
  3. Jakie płytki do kuchni?
  4. Akcesoria do kuchni bodum
  5. Decyzja o zakupie wyposażenia kuchni
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.