Popularne rodzaje huśtawek ogrodowych

  • Sharebar

Jeśli tylko dysponujemy fragmentem wolnej przestrzeni w ogrodzie, na tarasie lub nawet na balkonie, spokojnie możemy pokusić się o zainstalowanie w takim miejscu niedużej huśtawki ogrodowej. To zawsze sprawdzony sposób na chwilę relaksu, na świeżym powietrzu – w samotności lub w towarzystwie bliskiej nam osoby. To także doskonały sposób na zapewnienie minimum rozrywki dla każdego dziecka, choć oczywiście w tym konkretnym przypadku nie mówimy o typowych huśtawkach dla dzieci, a jedynie o wygodnych, zwykle wyściełanych poduszkami wiszących fotelach lub konstrukcjach, pozwalających na spokojne bujanie się w powietrzu.

Obecnie największą popularnością cieszą się właśnie huśtawki ogrodowe w formie podwieszanych foteli, które nie stykają się bezpośrednio z podłożem. Takie huśtawki spotkać można w formie foteli pojedynczych, podwójnych, a nawet potrójnych, choć w tym ostatnim przypadku, pamiętać należy o właściwym ich podwieszeniu, tak aby podczas huśtania, jedna z linek podtrzymujących tak duży ciężar po prostu nie pękła.

Alternatywę dla podwieszanych huśtawek ogrodowych mogą stanowić huśtawki wyposażone w specjalny stojak. To wersja zdecydowanie bardziej stabilna i bezpieczna, ale z drugiej strony wymagająca znacznie większej powierzchni użytkowej. Tego typu huśtawki raczej nie ustawimy na balkonie – zwyczajnie zabraknie na to wolnej przestrzeni. Huśtawki ogrodowe mające formę foteli wiszących, zwykle wykonane są z drewna i wyściełane jakimś rodzajem materiału (zazwyczaj są to miękkie poduszki), co zapewnia maksymalny komfort ich użytkownikom. Wadą tego rozwiązania jest konieczność ściągania i chowania materiału na noc, tak aby nie zawilgotniał lub zwyczajnie nie zamókł, zwłaszcza gdy taki fotel ustawiony jest na wolnej przestrzeni, pod odkrytym niebem.

Drugi najbardziej popularny rodzaj huśtawek, to tradycyjne huśtawki ogrodowe wyposażone w siedzisko przytwierdzone do specjalnego stelaża. Mogą to być zarówno konstrukcje drewniane (najczęściej spotykane) oraz metalowe. Tak jak w przypadku wspomnianych wcześniej foteli wiszących, mogą to być huśtawki jedno, dwu lub więcej osobowe. W tym przypadku dużo łatwiej o zapewnienie stabilnej podstawy dla siedziska, dlatego tego typu huśtawki zazwyczaj dedykowane są właśnie dla większej liczby osób. Główną wadą huśtawek tego typu są przede wszystkim ich duże rozmiary. Stelaż podtrzymujący siedzisko zajmuje sporo miejsca, zatem takie huśtawki można ustawiać praktycznie wyłącznie w ogrodzie lub w miejscu, w którym dysponujemy większą przestrzenią.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybór mebli ogrodowych
  2. Kilka słów o parasolach ogrodowych
  3. Rodzaje ogrodów i ich charakterystyka
  4. Rodzaje ogrodzeń – które wybrać?
  5. Atrakcje dla dzieci w przydomowym ogrodzie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.