Pomysły na udekorowanie ściany

  • Sharebar

Masz dość swych nudnych, pełnych monotonii, szarych ścian. Chcesz, aby wnętrze twego mieszkania nabrało wyjątkowego charakteru? Oto kilka pomysłów, które mogą stać się ciekawą inspiracją.

Naklejki ścienne i fototapety

Najprostszymi i stosunkowo tanimi sposobami na przełamanie monotonii ścian jest wykorzystanie naklejek ściennych oraz fototapet. Są one także stosunkowo łatwe w montażu, zwłaszcza gdy mowa o fototapetach samoprzylepnych. Do jego prawidłowego przebiegu wystarczy gładka, czysta ściana i możemy przyklejać. Natomiast większą ostrożność trzeba zachować w wypadku fototapet wykonanych na papierze blueback. Niestety mają one skłonność do marszczenia się, analogicznie do bilbordów. Przy montażu tego rodzaju fototapet warto zasięgnąć porady specjalistów lub to wręcz im powierzyć wykonanie.

Szablony malarskie

Ciekawym i zyskującym na popularności rozwiązaniem są także szablony malarskie. Pozwalają one nanieść na ścianę wzór, którego sami nie bylibyśmy w stanie namalować. Przykładowo na kuchennej ścianie możemy zafundować sobie rysunek filiżanki kawy wraz z unoszącym się nad nią ciepłem. Oczywiście sklepy z dekoracjami oferują znacznie szerszy zakres tematyczny szablonów, odwołując się do różnych kaprysów klientów. Z reguły też otwarte są na indywidualne projekty wedle naszego pomysłu. Użycie gotowego szablonu malarskiego jest można powiedzieć banalnie proste. Pomieszczeniu go na ścianie i usunięciu folii transportowej używamy farby. Następnie usuwamy szablon i gotowe. Możemy cieszyć oko wybranym wzorem. Pamiętajmy jednak, by nie używać szablonu kilkukrotnie. To jest nam w stanie jedynie zniszczyć ścianę.

Czytaj więcej: szablony malarskie

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Pomysł na piękne ściany
  2. Naklejki na ścianę sposobem na odświeżenie każdego domu
  3. Pomysł na ciekawe ściany
  4. Pomysły na Dzień Matki
  5. Idealny pomysł na ściany
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.