Pompy do automatycznego nawadniania

  • Sharebar

Pompa do nawadniania ogrodu lub podlewania działki jest niezastąpionym narzędziem, które z racji kosztów eksploatacji znacznie przewyższa systemy wodociągowe co powoduje, że jest jednym z najważniejszych elementów instalacji nawadniającej. Aby zapewniła ona prawidłowe i efektywne działanie całego systemu należy wiedzieć jakie parametry powinna posiadać pompa do nawadniania ogrodu.

W szczególności należy dokładnie dobrać takie parametry jak ciśnienie maksymalne generowane przez urządzenie – wyrażane w barach lub metrach podnoszenia słupa wody oraz wydajność, która najczęściej wyrażana jest w litrach na minutę lub metrach sześciennych na godzinę.
Do zasilania systemu można dobrać zależnie od specyfiki źródła wody ( czy będzie to zbiornik czy też studnia głębinowa, bita lub wiercona ):
1) Pompę powierzchniową ;
2) Pompę zanurzeniową ;
3) Pompę głębinową.
Pompy powierzchniowe
Tego typu urządzenia są najczęściej oferowane jako “pompy ogrodowe”. Pompy ssące – samozasysające w momencie uruchomienia nie wymagają zalania przewodu ssawnego a jedynie samo urządzenie. Dzięki temu jest to bardzo mobilna pompa do nawadniania, którą bardzo łatwo nie tylko zdemontować ale także podłączyć oraz uruchomić. Ze względu na samozasysanie może być umieszczona poza oraz ponad studnią lub zbiornikiem. Pompy tego typu są odznaczają się zwartą konstrukcją co umożliwia ich łatwe przemieszczanie. Niestety oprócz powyższych niewątpliwych zalet posiadają wadę, która w niektórych przypadkach uniemożliwiają ich wykorzystanie. Jest nią zdolność z jakiej pompa może zassać wodę. Nie przekracza ona niestety 8 metrów co praktycznie uniemożliwia ich wykorzystanie w studniach o nisko położonym lustrze wody. Z niżej położonych pokładów wody pobrać wodę będą mogły wyłącznie pompy głębinowe.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem
  2. Jak wybrać pompę do brudnej wody?
  3. Doskonałe pompy ciepła ze Szwecji
  4. Pompy ciepła Rzeszów
  5. Popularność pomp ciepła
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.