Pompy ciepła i rekuperacja – nowe ogrzewanie

klimatyzacja w domu
  • Sharebar

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamiast bardzo drogich mieszkań w blokach, w starych kamienicach w rynkach miast, gdzie szczególnie w dużych miastach ceny takich mieszkań są nie adekwatne do standardu, a jedynie lokalizacja kosztuje często 3-krotnie tyle ile samo mieszkanie, wybieramy budowę własnego domku jednorodzinnego na osiedlach powstających na uboczach miast lub w odległości kilku kilometrów od miasta, aby było blisko i do miasta, czy szkoły dla dziecka lub pracy dla dorosłego, ale też do życia z przyrodą w miłym spokojnym otoczeniu. Wybierając tego typu przyszły dom dla swojej rodziny stajem przed wyborem z czego zostanie dom zbudowany, ale także jakie metody ogrzewania i wentylacji wewnątrz zostaną zamontowane. Warte uwagi są pompy ciepła Wrocław oraz urządzenia rekuperacji, które opisze w dalszej części.

Zainwestuj w nowoczesne ogrzewanie

Inwestując w nowoczesne ogrzewanie dla twojego domu rodzinnego, czy będzie to mały dom parterowy, czy willa możesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Pompy ciepła w formie ogrzewania domów, ale także innych budynków, np. sklepów, siłowni i podobnych są bardzo dobrym wyborem ze względu na względy ekonomiczne i ekologiczne. Raz zainwestowane pieniądze w system choć wyższe od konkurencyjnych rozwiązań są w pełni adekwatne do późniejszych zysków jakie uzyskamy dzięki oszczędności przy ogrzewaniu tego typu urządzeniem. Montaż pompy ciepła Wrocław dla przykładu zwraca się już po kilku latach według danych, które posiadam.

Pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne

Najpopularniejszymi typami pomp ciepła, które dla przykładu montuje firma Soltherm – Technika Cieplna są:

  • gruntowe – z wymiennikiem cieplnym, który czerpie energię z ziemi. Rozwiązanie polecane do większych inwestycji. Wyróżniamy dwa rodzaje instalacji wymienników cieplnych: pionowe oraz poziome. Rozwiązania firmy Nibe-Biawar są godne polecenia,
  • powietrzne – rozwiązania do 150 m2 powierzchni sprawdzą się idealnie. Daikin Altherma oraz Altherma Flex to rozwiązania, które są jednymi z najlepszych na rynku.

Rekuperacja Wrocław – ekologia i sprawne wykorzystanie ogrzewania

Pierwszą i priorytetową sprawą, gdy budujemy dom jest zapewnienie sprawnej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku. W czym pomoże nam system wentylacji, które dzięki specjalnym filtrom oraz ciągłemu przepływowi powietrza zapobiegnie zagrzybieniu domu oraz oczyści nasze powietrze z licznych bakterii, zarazków oraz kurzu. Kolejna ważną sprawną jest budowa domu oszczędnego cieplnie, czyli z dobra izolacją zewnętrzną elewacji oraz dachu. Aby wykorzystać dodatkowo nasz układ wentylacyjny oraz poprawna izolację domu zamontujmy rekuperator, dzięki niemu rekuperacja we Wrocławiu, którą zamontowałem u siebie w tym mieście, odzyskuje energię cieplną, która uleciała by w powietrze ponownie je ogrzewając wewnątrz budynku oraz inteligentnie rozprowadzająca je po całym budynku równomiernie do każdego pomieszczenia.  Rekuperacji zawdzięczam wiele pieniędzy w kieszeni w sezonie grzewczym i miła atmosferę w domu dzięki wyrównanej temperaturze w całym jego wnętrzu i braku potrzeby adaptacji ciała do każdego pokoju osobno, to samo tyczy się biur i innych pomieszczeń.

Klimatyzacja potrafi nie tylko chłodzić, ale i ogrzewać

Nowoczesne klimatyzatory potrafią nie tylko chłodzić pomieszczenie, ale także dbać o ciepło we wnętrzu. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym konstrukcją, jaką zamontowałem także u siebie stalując klimatyzacje we Wrocławiu w swoim domu i szczerze polecam tego typu rozwiązanie. We wnętrzu klimatyzatora jest wbudowana nowoczesna grzałka, która podgrzewa wypływające powietrze z klimatyzatora, który może być podłączony pod cały system wentylacji budynku. Więcej na ten temat napisze wkrótce w kolejnym artykule.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Doskonałe pompy ciepła ze Szwecji
  2. Pompy ciepła Rzeszów
  3. Ogrzewanie gazowe do domu
  4. Ogrzewanie zgodne z naturą
  5. Klimatyzacja pomaga w codziennym życiu…
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.