Pilkington Profilit – nowoczesna architektura

  • Sharebar

 

Nowoczesna architektura to coś więcej niż cegły i beton. Dziś coraz większą rolę w świecie architektury zaczyna odgrywać szkło profilowe. Z jego pomocą można stworzyć naprawdę wyjątkowe elementy – m.in. fasady szklane, ścianki działowe, okładziny ścienne, przeszklenia klatek i znacznie, znacznie więcej. Dlaczego warto?

Estetyka przede wszystkim

Szkło to materiał, któremu nikt z nas nie odmówi walorów estetycznych. Pięknie załamuje światło, nadaje wnętrzom poczucia lekkości, nowoczesnego sznytu, a przy tym daje szerokie możliwości w zakresie koncepcji architektonicznych. Największe pole do popisu mamy, wykorzystując takie szkło profilowe jak Piklington Profilit, przez ekspertów niejednokrotnie uznawane za najlepsze spośród wszystkich dostępnych na rynku. Szeroki wybór wzorów i typów szklanych tafli oraz kompletny system połączeń daje niemal nieograniczone możliwości, jak chodzi o kreacje architektoniczne. Na pewno więc warto rozważyć jego zastosowanie, chcąc tworzyć budynki i wnętrza, które dobrze wpisują się w estetykę XXI wieku.

Szkło – materiał doskonały?

To, że szkło jest piękne, potwierdzi bez wahania każdy z nas. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że jest to jednocześnie materiał o niezwykle dobrych parametrach technicznych. Co to oznacza? Warto podkreślić przede wszystkim doskonałe właściwości związane z izolacją cieplną. Szklana fasada budynku wykonana w systemie Piklington Profilit przyczyni się do oszczędności na ogrzewaniu, zapewniając wewnątrz wysoki komfort cieplny. A do tego dochodzi możliwość ochrony znajdujących się w budynku przed szkodliwymi promieniami UV, czy też możliwość stworzenia efektu lustra weneckiego. A to tylko kilka z korzyści, jakie czekają na wszystkich, którzy zdecydują się na ich wykorzystanie podczas budowania lub przebudowywania.

Ile to kosztuje?

Nie sposób wskazać, ile konkretnie kosztować będzie system Piklington Profilit. Wszystko zależy zarówno od sposobu wykorzystania szkła profilowego, jego typu, czy też rozmiaru powstającej konstrukcji. Wbrew pozorom jednak, inwestycja w przeszklenie klatki schodowej czy też stworzenie nowoczesnej szklanej fasady nie jest tak kosztowna, jak by się mogło wielu wydawać. By zaś poznać konkretne informacje – wystarczy skontaktować się z firmą, będącą specjalistą w zakresie szkła profilowego i konstrukcji szklanych. Najczęściej już krótki kontakt pozwoli bez zobowiązań poznać orientacyjny koszt takiej inwestycji.

Czy warto? Z całą pewnością tak – eleganckie i wytrzymałe konstrukcje szklane bowiem to nie tylko chwilowa moda, a trend, który utrzyma się jeszcze przez wiele lat.

Więcej informacji o Piklington Profilit

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 4.2/5 (5 oddanych głosów)
Pilkington Profilit - nowoczesna architektura, 4.2 out of 5 based on 5 ratings

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.