Pijąc w kubku i filiżance

filiżanki do kawy
  • Sharebar

To, w czym pijemy wcale nie jest nieistotne. Od pojemnika na picie zależy smak kawy, mrożonej bądź gorącej herbaty, czy też napoju albo alkoholu. Wyobraźmy sobie, że ktoś podaje nam wytrawne, drogie wino w kubku, w którym zazwyczaj pijemy herbatę. Bez wątpienia smak tego wina nie będzie tak dobry, jak w momencie, gdy wypijemy je z przeznaczonego specjalnie na tę okazję wysokiego kieliszka. Z powyższego wynika, że do określonych napojów powinniśmy zawsze mieć dobrany odpowiedni pojemnik, z którego będziemy pić. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy jesteśmy w podróży.

Wtedy to zamiast wypić kawę z filiżanki do kawy, chwycimy po kubek termiczny. Jeśli podróżujemy samochodem to doskonałym wyborem będą kubki termiczne do samochodu, które posiadają zarówno specjalne uchwyty, jak i kształty węższe na dole kubka, szersze na górze (tak, by można było go umieścić w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu w aucie) oraz szczelną zakrętkę wyposażoną w uszczelkę, która uniemożliwi rozlanie się płynu podczas jazdy samochodem. Kubki termiczne to oczywiście nie termosy, nie podtrzymają one zatem ciepła płynu przez kilka godzin (tak, jak to dzieje się w przypadku termosów), z wyjątkiem kilku ich rodzajów, które uzupełnione zostały o na tyle mocne oraz szczelne zamknięcia, a do tego specjalną blokadę, że płyny będą w nich nie tylko bezpieczne, ale również będą mogły zachować swoją pierwotną temperaturę aż do sześciu godzin.

Jak widać po kubkach termicznych spodziewać możemy się wszystkiego. Pomimo tego, że kubki termiczne są naprawdę funkcjonalne, to jednak najlepiej kawa smakować nam będzie w tradycyjnej filiżance do kawy. Pojemność klasycznych filiżanek do kawy wynosi zazwyczaj około 200 ml, co z pewnością stanowi istną torturę dla prawdziwych smakoszów dużych ilości kawy. Taka niewielka filiżanka przeważnie posiada spodek w postaci małego talerzyka (chociaż niekoniecznie), jest porcelanowa bądź ceramiczna, biała lub zdobiona. Jednak bez względu na to jak wygląda i do jakiego rodzaju kawy jest przeznaczona (chociaż być może to już będzie bardziej istotne), zawsze będzie doskonałym pomysłem na prezent bez względu na to, czy chcemy go zrobić nieco młodszej, czy też nieco starszej osobie. Jak widać, pomimo tego, że zarówno w kubkach termicznych, jak i w filiżankach do kawy można spożywać gorące napoje (również chodzi tutaj o kawę), to są to zupełnie inne naczynia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kubki reklamowe
  2. Uroki ekspresów ciśnieniowych
  3. Kubki reklamowe z logo
  4. Kawa po turecku z dzbanka
  5. Najlepsze na rynku ekspresy do kawy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.