Pielęgnowanie zielieni przez cały rok

odśnieżanie
  • Sharebar

Sprzęt ogrodniczy ma różne funkcje i zastosowania. O każdej porze roku stosowane są inne urządzenia i maszyny oraz specjalistyczne narzędzia do prac ogrodowych. Latem potrzebne są kosiarki spalinowe lub elektryczne do koszenia trawy, wiosną wertykulatory do napowietrzenia i użyźnienia gleby, jesienią grabie, a zimą odśnieżarki do usuwania śniegu z alejek parków, skwerów i ogrodów.

Zima w naszym kraju przeważnie jest bardzo śnieżna i mroźna, dlatego odśnieżanie alejek jest niezbędne, by można było nimi chodzić na zimowe spacery. Stopień zaawansowania odśnieżarek poruszających się alejkach może być bardzo wysoki. Pulpity sterujące wyposażone w wiele funkcji pozwalają odśnieżyć nawet trudno dostępne miejsca. Odśnieżarki są produkowane w wersji spalinowej oraz elektrycznej oraz w różnych wersjach gabarytowych. Niewielka odśnieżarka do odśnieżania alejek różni się oczywiście znacząco od wielkich pojazdów, które możemy spotkać na drodze zimą.

Odśnieżanie dróg jest obowiązkiem zarządców dróg, choć nie zawsze dobrze się z tego zadania wywiązują. Niestety powiedzenie, że zima znowu zaskoczyła drogowców, powtarzane jest co roku.

Zupełnie inny sprzęt używany jest w innych porach roku. Przede wszystkim, aby utrzymać ogród w idealnym stanie, konieczne jest jego regularne podlewanie. Do wyboru jest tradycyjny wąż ogrodowy oraz wyspecjalizowane systemy automatycznego zraszania, które można włączyć o dowolnej porze dnia lub zaprogramować, by nawadniały ogród nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Przykłady zaawansowanego sprzętu znajdziecie tutaj.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Chorwacja przez cały rok
  2. Odśnieżanie dachów
  3. Willy dopiero za rok
  4. “Harry Potter 6″ dopiero za rok!
  5. Zakupy przez Internet
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.