Pielęgnacja trawnika

  • Sharebar

Rekultywacja trawnika, który nie był pielęgnowany od dłuższego czasu, wymaga stosowania odpowiednich narzędzi mechanicznych. Najlepsze do cięcia wysokich traw i chwastów o łykowatych i zdrewniałych łodygach są kosy spalinowe. Nowoczesne kosy są wyposażone w doskonałe silniki o dużej mocy, które posiadają wysoki moment obrotowy. Dobry silnik sprawi, że urządzenie będzie funkcjonalne i znacznie ekonomiczniejsze poprzez zmniejszone zużycie paliwa. Decydując się na zakup kosy, powinniśmy wybierać urządzenia zapewniające łatwe uruchamianie silnika. Na rynku są dostępne modele z ręczną pompą paliwową, usprawniającą rozruch.

W zależności od rodzaju prac, jakie będą prowadzone, należy dobrać urządzenia wyposażone w dodatkowe elementy .Do przycinania krzewów, wysokich chwastów i zarośli należy stosować kosy posiadające osłony i odbojniki, które znacznie ułatwiają pracę i chronią użytkownika. Istotnym zagadnieniem jest dobór szelek, utrzymujących kosę na ciele obsługującej ją osoby. Niektóre modele posiadają odrębne szelki, przeznaczone do standardowego cięcia, a inne do prac leśnych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tu.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia użytkownika kosy są elementy służące do jego ochrony. Należy stosować rękawice ochronne, przysłony twarzy oraz słuchawki tłumiące odgłosy pracującej kosy. Jest to szczególnie istotne w przypadku długotrwałej pracy z urządzeniem. Nawet najnowocześniejsze silniki spalinowe są bardzo głośne i poprzez to mogą być bardzo szkodliwe dla słuchu. Pracując z kosą należy używać odpowiedniego obuwia, które zapewnia stabilność. Nie wolno pracować w klapkach, które mogą być przyczyną upadku, zwłaszcza w nierównym terenie.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zasady pielęgnacji trawnika
  2. Pielęgnacja okien drewnianych
  3. Pielęgnacja butów ze skóry
  4. Przecinarki
  5. Pielęgnacja naszej cery
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.