Piękny ogród – wybieramy nasiona traw

trawy
  • Sharebar

Dbanie o ogród to często nasza wielka pasja. Mamy swoje ogrody, często spędzamy w nich wiele godzin dziennie – każdą wolną chwilę. Czasami w takim ogrodzie odpoczywamy, czasami pracujemy. A jeżeli nasz ogród jest duży, jeżeli mamy w nim wiele roślin, wówczas z całą pewnością znajdą się zadania, które trzeba będzie wykonać. Takie zadania to plewienie, rozsadzanie, pikowanie, koszenie, docinanie, formowanie, podlewanie. Ogród to nie tylko efekty, to także praca i nasiona traw, które trzeba posadzić.Jak widzimy w ogrodzie można wykonywać wiele prac. Aby rośliny pięknie rosły, by ładnie wyglądały, były zdrowe, koniecznie musimy je nawadniać. Jeżeli myślimy, że zasadzenie nasion trawy to koniec pielęgnacji – mylimy się. Niektóre rośliny dobrze radzą sobie z suszą, nie wymagają, by często je podlewać, inne wręcz przeciwnie – wymagają regularnego nawadniania.

Musimy wiedzieć, jak i kiedy podlewać rośliny w naszym ogrodzie. Z całą pewnością nie robimy tego w środku dnia, kiedy panuje największy upał. Czekamy do wieczora, kiedy robi się chłodniej lub podlewamy rośliny rankiem, kiedy to na dworze nie ma jeszcze wielkich upałów. Ważne, by roślin nie przelewać – by nie podlewać ich zbyt często. Nasiona traw oraz kwiatów najzwyklej w świecie tego nie lubią. Wówczas ogród może zacząć gnić. Jeżeli nie mamy czasu na to, by dbać o ogród, warto zdecydować się na posadzenie roślin, które nie wymagają od nas zbytniej uwagi. Niektóre ogrody to same nasionka traw. W końcu trawnik wymaga tylko koszenia, co upraszcza prowadzenie osobistego parku zieleni.

Gdy mamy już piękny, urządzony dom możemy skupić się na planowaniu ogrodu – na urządzaniu i projektowaniu go. Czasami prace związane z wyposażaniem ogrodu, z obsadzaniem go krzewami i kwiatami i nasionami traw trwają nawet wiele lat. Niestety rośliny ogrodowe są dość drogie. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, by w ciągu kilku tygodni wydać sporą sumę na rośliny, które posadzimy w ogrodzie, nie zawsze nas na to stać. Każdy ogród powinien być wykonany z pomysłem. Co ciekawe, każdy ogród kojarzy się z trawnikami, więc nasiona traw są podstawą. Bez nich nawet nie zaczniemy planować zielonego skweru wokół domu. Najpierw musimy mieć trawnik i ogólny pomysł na ogród a dopiero później zabierać się za jego realizację – nigdy odwrotnie. Oczywiście nie zawsze wszystko udaje się zaplanować w szczegółach. Najważniejszy jest ogólny pomysł, główna koncepcja – chociażby to, gdzie mają znajdować się ogrodowe ścieżki lub jak wielkie mają być pojedyncze trawniki oddzielna ozdobnymi kamieniami.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Twój piękny ogród
  2. Piękny ogród dla samopoczucia
  3. Ogród marzeń
  4. Co zrobić aby ogród był oryginalny
  5. Jak zadbać o swój ogród?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.