Parkiet – sposób na piękne podłogi.

Wnętrze domu
  • Sharebar

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów każdego mieszkania. To dzięki nim, nabiera ono charakterystycznego wyglądu, zyskuje charakteru i jednocześnie staje się miejscem przyjaznym i wygodnym do życia.

Wybór niewłaściwych materiałów przeznaczonych do zagospodarowania podłóg może bardzo szybko się na nas zemścić. Kiepskiej jakości wykładziny będą się filcować i targać, źle zaimpregnowany parkiet czernieć, a miękkie kafelki kruszyć. Jednym ze sprawdzonych przez architektów wnętrz sposobów na trwałe i niezwykle efektowne podłogi, jest kupno i właściwy montaż parkietu dębowego.

Niestety tego typu parkiety są stosunkowo drogie i kupno klepek potrzebnych do wyłożenia podłóg w całym mieszkaniu może stanowić pokaźny wydatek. Warto jednak podkreślić, że jest to wydatek, który może się nam opłacić. Taką podłogę kładzie się zwykle raz w życiu – co najwyżej po kilkunastu latach eksploatacji można ją ponownie cyklinować, tak by odzyskała swoją dawną świeżość i blask. Dębowy parkiet jest nie tylko trwały, ale również niezwykle efektowny, oczywiście pod warunkiem, że został położony przez prawdziwego fachowca. Tego typu podłogi są nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale również przyjemne w eksploatacji. Zabezpieczają przed chłodem betonowego podłoża, nadając wnętrzu ciepłego i przyjaznego charakteru, sprawia że w takim wnętrzu chętnie się relaksujemy, pasuje niemalże do każdego stylu.

Projektanci wnętrz często wykorzystują dębowy parkiet jako izolacje akustyczną, sprawdza się on w tej roli znacznie lepiej niż panele.

Anna Jatczak

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybrać podłogę, czy też parkiet?
  2. Ogrzewanie podłogowe podłogi drewnianej
  3. Moda na podłogi drewniane
  4. Jak dbać o podłogi?
  5. Ekskluzywne panele podłogowe i podłogi drewniane – sklep internetowy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.