Organizacja przestrzeni domowej

  • Sharebar

Drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym wykorzystanie powierzchni naszego mieszkania. Miejsce, które w standardowych rozwiązaniach potrzebne było na uchylenie się skrzydła, można wykorzystać na postawienie mebli. W ten sposób, zwłaszcza w małych mieszkaniach, zagospodarujemy wiele powierzchni. Odpowiednio organizując przestrzeń, można uniknąć zagracenia i ciągłego nieporządku. Takie rozwiązania znacznie poprawiają komfort mieszkania w małych lokalach i poprawiają samopoczucie domowników. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważny zabieg, bowiem poczucie ścisku, natłoku i zagęszczenia bardzo negatywnie oddziałuje na ludzką psychikę.

W celu znalezienia miejsca na nasze ubrania, książki, kasety lub filmy można wydzielić część pomieszczeń i zabudować je odpowiednimi szafami. Warto wygospodarować wnęki na garderobę lub inaczej podzielić pomieszczenia. Odpowiednio dobrane systemy drzwi przesuwnych pozwolą zamknąć wydzielone przestrzenie, tworząc kąciki i zgrabne szafy. Otwieranie ich jest proste i nie potrzebuje wiele miejsca. W szczególnie trudnych lokalizacjach można wybrać drzwi łamane, które nie potrzebują miejsca na schowanie się.

Każda firma, oferująca drzwi przesuwne, opiera je na swoich własnych systemach, które mogą być szczególne przydatne w naszym mieszkaniu. W większości przypadków przesuwne systemy opierają się na prowadnicach dolnych lub górnych naczepach. W tradycyjnych systemach drzwi przesuwają się po jednej ze stron ściany. Istnieją również rozwiązania kasetowe, w których drzwi chowają się do wnętrza jednej ze ścian.

Od dobrej organizacji naszej przestrzeni domowej, rozmieszczenia mebli zależy jej funkcjonalizm i to, czy dobrze się w niej czujemy. Warto więc przyłożyć się do urządzania i aranżacji wnętrza.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.