Okna drewniane czy plastikowe ?

  • Sharebar

Decydując się na zakup okien, stajemy przed alternatywą jakie okna wybrać. Czy lepsze będą drewniane, czy może jednak plastikowe. Wybór o tyle jest trudny, że parametry techniczne okien są porównywalne. A więc czym się kierować?

Charakter budynku

Po pierwsze musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, do jakiego budynku okna będą wstawiane. Jeśli będzie to zabytkowa kamienica, dworek lub dom stylizowany na dawny, to zdecydowanie drewniane, które pozwolą zachować charakter budowli. Podobnie, jeśli chodzi o okna dachowe. W przeciwieństwie do okien drewnianych, okna PCV nie współpracują z więźbą. I to tyle ograniczeń.

Decydując się na okna plastikowe mamy ogromne możliwości desingu. Wprowadzenie okleinowania okien pozwala na uzyskanie dowolnego koloru stolarki. Możemy nawet uzyskać inny kolor od strony elewacji, a inny od strony wnętrza.

Cechy użytkowe

Zarówno okna drewniane, jak i plastikowe, uzyskują ten sam współczynnik przenikalności ciepła. Im jest on niższy, tym lepiej. Przy oknach drewnianych istnieje ryzyko, że jeżeli drewno nie było odpowiednio długo sezonowane, to okna stają się wrażliwe na czynniki atmosferyczne i mogą ulec wypaczeniu. Okna PCV takiego ryzyka nie stwarzają. Ma to również wpływ na cenę. Okna drewniane są około 15% droższe od plastikowych. Minusem okien PCV była ich nadmierna szczelność, ale odkąd zaczęto stosować mikrowentylację, problem stał się nieaktualny.
Kolejną zaletą okien plastikowych jest ich lekkość, co pozwala dowolnie stopniować uchył i otwieranie. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala zastosować okna PCV do dużych powierzchni. Ma to doskonałe zastosowanie w coraz popularniejszych loftach. I tutaj pojawia się kolejny argument na korzyść okien plastikowych. Nie wymagają one żadnych zabiegów konserwacyjnych. Okna drewniane musimy systematycznie zabezpieczać, a co kilka lat odnawiać i ponownie malować.

Podsumowanie

Dokonując ostatecznego wyboru nie możemy kierować się tylko ceną, ale przede wszystkim jakością, którą gwarantują doświadczeni producenci, od lat obecni na rynku. Okna PCV mają zdecydowanie większy udział w rynku stolarki okiennej. Bardzo dobrze wpisują się w coraz powszechniejsze trendy ekologiczne, Po 40-letnim okresie użytkowania można je poddać recyklingowi i nie powodują wycinania lasów.

Więcej informacji na temat okien PCV dostępnych jest na stronie OKNA KONIECZNY. Firma, które oferuje produkcję, sprzedaż, ale i montaż okien.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Okna plastikowe czy drewniane?
  2. Rolety a okna plastikowe
  3. Idealne okna drewniane.
  4. Okna drewniane w Łodzi
  5. Bezpieczne i trwałe okna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.