Ograniczamy dostęp słońca

okna
  • Sharebar

W okresie lata  często dokuczają nam upały. Staramy się wtedy na ograniczenie dostępu promieni słonecznych do wnętrza domu lub mieszkania. Dostęp promieni słonecznych możemy ograniczyć poprzez zamontowanie w oknach rolet.

Rolety ochronią wnętrza przed nagrzewaniem się, pozwolą nam dłużej spać (zaciemnimy pomieszczenie), ochronią meble i dywany przed działaniem słońca, ale zasłonią także przed zbyt ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Dodatkowo rolety będą stanowiły interesującą ozdobę okna. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów rolet. Możemy wybierać pomiędzy roletami rzymskimi (bardzo modne), zwijanymi lub zyskującymi coraz większą popularność roletami plisowanymi. Wszystkie rodzaje tych rolet dostępne są w bardzo dużym wyborze kolorów i wzorów.

Dostępne są one także z bardzo różnych materiałów. Tak duża różnorodność materiałów sprawia, że możemy wybrać rolety wykonane z tkanin, które przepuszczają światło w bardzo różny sposób. Dobór rolet powinniśmy uzależnić od wystroju wnętrza, pełnionych przez niego funkcji oraz oczywiście od stopnia nasłonecznienia mieszkania (chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj to). Najczęściej w oknach montujemy rolety, których sterowanie odbywa się przy pomocy przesuwania ich na szynach lub za pomocą zwijaczy. Na rynku dostępne są także rolety, które możemy zwijać i rozwijać za pomocą napędu elektrycznego.

Do sterowania tym napędem wykorzystywane są fale radiowe. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne w przypadku dużej ilości okien, w których zamontowaliśmy rolety. Sterowanie roletami z napędem elektrycznym możliwe jest za pomocą umieszczonego na ścianie przełącznika lub przy pomocy pilota. Dzięki tym przełącznikom będziemy w stanie zaprogramować zaciemnienie wszystkich okien w domu. Zautomatyzowane otwieranie i zamykanie rolet jest rozwiązaniem bardzo praktycznym. Zamontowane w oknach rolety musimy regularnie czyścić. Rolety najpierw odkurzamy np. przy pomocy miotełki, a po usunięciu kurzu przecieramy je lekko wilgotną gąbką. Do wody do mycia rolet możemy dodać łagodny detergent.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Rolety antywłamaniowe a bezpieczny dom.
  2. Rolety a okna plastikowe
  3. Rolety zewnętrzne i antywłamaniowe
  4. Najlepsze żaluzje
  5. Rolety plisowane dla okien
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.