Oczyszczalnie przydomowe

biologiczne oczyszczalnie ścieków
  • Sharebar

Bezustanny zgiełk dużych miast oddziałuje na coraz częstszą ucieczkę ich obywateli na osiedla podmiejskie. Preferowane są tereny o rozproszonej zabudowie, w których każdy rezydent może cieszyć się swoim kawałkiem działki co tymczasem nieraz idzie w parze z niezapewnieniem dostępu do kanalizacji.
Obecne na naszym rynku przydomowe oczyszczalnie ścieków daje się pogrupować na trzy typy:
1. Oczyszczalnie drenażowe z rurami perforowanymi – cieszący się największą popularnością i zarazem najtańszy rodzaj oczyszczalni. Przewidziane są one na tereny o dużej powierzchni, o dużym metrażu, gdyż konieczne jest rozmieszczenie konkretnej długości drenów aby proces klarowania ścieku dokonywał się właściwie.
2. Oczyszczalnie z drenażem w postaci pakietów – oczyszczalnie drenażowe w technologii mat, bloków czy tuneli wymagają już przeszło 70% mniej placu do instalacji oraz gwarantują lepszy poziom oczyszczania niż swoi poprzednicy.
3. Oczyszczalnie biologiczne – gwarantują najwyższy poziom redukcji osadów i zawiesin – do około 98%, dzięki czemu produkt po ściekowy może trafić wprost do cieku wodnego. W oczyszczalni biologicznej wszelakie procesy oczyszczania zachodzą do końca w zbiorniku oczyszczalni rozdzielonym zwykle na trzy komory.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są w dzisiejszych czasach najkorzystniejszym cenowo sposobem utylizacji ścieków bytowo-gospodarczych. Co więcej dobierając typy wersje nowszej generacji będziemy mogli uzyskać skalę oczyszczania prawie takie same jak w dużych oczyszczalniach przemysłowych czyniąc tym samym nasze domostwo bardziej ekologicznym.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przydomowe oczyszczalnie ścieków
  2. Czy warto inwestować w oczyszczalnie ścieków?
  3. Preparaty do oczyszczalni ścieków
  4. Systemy odprowadzania ścieków z domu
  5. Zakup nieruchomości
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.