Ochrona posesji przed ptactwem

miasto
  • Sharebar

Ptaki, szczególnie te w mieście, jedynie z pozoru są niegroźne. Rezultatem ich obecności są brudne budynki, a to przekłada się bezpośrednio na atrakcyjność obiektu oraz powoduje nadplanowe koszta na jego renowację. Pozostałości po ptakach są także zbiorowiskiem bakterii i pasożytów. Sposobem na likwidację tego problemu może być instalacja odpowiedniego systemu ochrony przed skrzydlatymi przyjaciółmi.

Ptaki zamieszkujące w aglomeracjach, głównie gołębie, w doskonały sposób zaadoptowały się do przebywania w towarzystwie ludzi i ruchu ulicznego. Brak naturalnych zagrożeń ze strony innych zwierząt powoduje, że ptaki zwiększają liczebność w niekontrolowany sposób. Łatwość zdobywania pożywienia i zyskiwania schronienia przyczynia się do tego, że  gołębie można spotkać na każdym kroku.

Wiosną wzmaga się ich ruchliwość. Stają się dokuczliwe, zwłaszcza gdy szukają schronienia i odpowiedniego miejsca do założenia gniazda. Brudzą ściany domu, orynnowanie dachów oraz gzymsy. Ptaki to także nosiciele chorób, bakterii i są w stanie powodować reakcje alergiczne.

Dobrym sposobem na niechcianych gości jest blokada ptakom dojścia do miejsc, które sobie  szczególnie upodobały. Przykładem takich miejsc może być parapet przyokienny. Rozciągnięta po całej szerokości żyłka powinna chociaż na jakiś okres uniemożliwić gołębiom nawiedzanie naszego parapetu.

Inny sposób to użycie płyty kompaktowej, która zamocowana nad przestrzenią przesiadywania ptaków przestraszy je bijącym z niej blaskiem. Alternatywnie stosuje się dowolne odblaskowe wstążki, a także dziecięce ruchome zabawki (np. wiatraczki).

Sukces w przeganianiu gołębi zależy w głównej mierze od wielokrotnej zmiany taktyki, ponieważ gołębie szybko przyzwyczajają się do występowania wszelkich utrudnień i zaczynają się do nich przyswajać.

Jedynymi trwałymi odstraszaczami są kolce przeciw ptakom, siatki oraz systemy elektryczne. Są gwarantowaną przeszkodą zapobiegającą dostęp i tworzenie gniazd ptaków w tych obszarach, w których ich bytowanie jest z różnych pobudek niepożądane. Ważne jest , że nie powoduje to niebezpieczeństwa dla samych ptaków, w żaden sposób ich nie krzywdzi, a jedynie skutecznie zniechęca i uniemożliwia dostęp do wybranych przestrzeni.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (2 oddanych głosów)
Ochrona posesji przed ptactwem, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Dostęp linowy Łódź-IRATA
  2. Gołębie na moim parapecie
  3. Ochrona danych osobowych w praktyce
  4. Ochrona przyrody
  5. Wybór działki i projektu przed budową domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.