Ochrona drzew przed zimnem – jak to zrobić ?

  • Sharebar

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na ochronę roślin zimą jest ściółkowanie gleby np. korą. Jednak warstwa kory powinna być stosunkowo gruba. Mogą to być również liście, najlepiej aby to były liście dębu czy buka, gdyż te drzewa posiadają dużo garbników. Kiedy ściółkujemy? Należy to robić po nadejściu przymrozków, wcześniej bowiem rośliny mogą zgnić.

Kolejnym sposobem jest kopczykowanie, które polega na usypaniu wokół krzewu czy drzewka kopczyka z ziemi lub kory. Kopczyk ma za zadanie nie dopuścić do przemarznięcia korzeni oraz dolnych partii pędów. Najczęściej w ten sposób chroni się róże.

Często stosuje się także cieniowanie, czyli przykrywanie bylin gałązkami roślin iglastych, które chronią je przed dość intensywnym zimowym słońcem oraz mrozem.

Biała juta lub agrowłóknina chroni zimą małe drzewka i krzewy. Najczęściej stosuje się ten rodzaj zabezpieczenia przy odmianach piennych. Materiały te zastosowane do ochrony nie nasiąkają wodą, przepuszczają światło oraz powietrze. Są idealnym materiałem zabezpieczającym rośliny przed warunkami atmosferycznymi.

Pnie drzew można chronić zwykła deską, tekturą lub też słomianą albo trzcinową matą. Jest to najlepszy sposób wykorzystania materiałów biodegradalnych. Można je dostać praktycznie w każdym supermarkecie lub sklepie ze sprzętem ogrodniczym.

Dowiedz się więcej na temat ochrony roślin na: http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/ochrona-i-pielegnacja-roslin,a68.html

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ochrona posesji przed ptactwem
  2. Jak i z czego zrobić chodnik oraz podjazd
  3. Jak zrobić wełnę bez owcy
  4. Jak samodzielnie zrobić mydła naturalne?
  5. Praca w Danii – jak to zrobić?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.