Nowy standard życia – karnisze elektryczne

  • Sharebar

Karnisze elektryczne wprowadzają nowy standard w projektowaniu wnętrz. Łączą najwyższy stopień funkcjonalności z nowoczesną estetyką i komfortem użytkowania. Cicha praca silnika oraz precyzyjne sterowanie sprawia, że chcemy przebywać w tak magicznym, niekonwencjonalnym miejscu.

Na rynku powstaje wiele marek karniszy elektrycznych, które przedstawiają różnorodne zestawy sterujące. Wszystkie dostosowują się do oczekiwań klienta.

Funkcje karniszy elektrycznych

Karnisze elektryczne doskonale pasują do pomieszczeń konferencyjnych, kinowych, biurowych, można je podłączyć do funkcji inteligentny dom. Ich zastosowanie jest zróżnicowane, elektrycznie sterowane zasłony stają się coraz bardziej popularne. Klientom odpowiada komfort i wygoda, które oferują karnisze elektryczne. Wystarczy nacisnąć przycisk, by bez zejścia z kanapy zasłonić okno. Atmosfera kinowa gotowa! Karnisze zazwyczaj wyposażone są w tzw. miękki start i stop, które zapobiegają bujaniu się zasłon. Wykonywane są pod konkretny wymiar podany przez klienta, wyposażone w najnowocześniejsze elementy sterownicze.

Co wchodzi w skład zestawu?

System działania karniszy elektrycznych opiera się na kompatybilnym funkcjonowaniu wielu elementów. Czasomierz służy do zaprogramowania zasłonięcia bądź odsłonięcia zasłony o określonej porze dnia lub nocy. Przypomina o włączeniu elektronicznego karnisza lub zasłania/ odsłania zasłonę automatycznie. Stabilna szyna wyposażona jest w kółka, umożliwiające przesuwanie zasłony. Silnik wyposażony w automatyczne sprzęgło pozwala na manualne przesuwanie zasłon w chwili awarii prądu. Prąd dostarczany jest przez transformator, a spektakularne zasłonięcie/odsłonięcie kurtyny następuje zazwyczaj za sprawą wciśnięcia przycisku pilota.

Szybka obsługa karniszy elektrycznych

Karnisze elektryczne można wprawiać w ruch na wiele sposobów. Możliwe jest sterowanie przewodowe, radiowe, z przekaźników DryContact, przez podczerwień oraz touchmotion, czyli wprawienie w ruch poprzez pociągnięcie zasłony. Można także sterować przez systemy inteligentnego budynku oparte o technologię bezprzewodową. Sklepy oferujące karnisze elektryczne zapewniają profesjonalny montaż, instrukcje obsługi oraz programowanie pilotów. Ceny zestawu uzależnione są od konkretnych typów karniszy i elementów dodatkowych, całość zamyka się w około kilku tysiącach złotych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.