Nowoczesne wnętrza – z czym się kojarzą?

aranżacja wnętrza
  • Sharebar

Dla mnie to przede wszystkim kwestia otwartej przestrzeni, minimalizmu w doborze elementów i dodatków, mebli w ciekawych kształtach, stonowanej palety barw, zastosowania różnorodnych materiałów wykończeniowych, dużej ilości światła i przestrzeni.

W ostatnich latach pojawiło się na rynku wiele nowinek w zakresie wykończenia i aranżacji wnętrz, do Polski zawitały światowe marki, słowo dizajn odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Każdy więc w ramach dostępnego dla siebie budżetu może sobie pozwolić na jakiś element, który wzbogaci aranżację wnętrza. Mogą to być szklane drzwi przesuwne, modułowa sofa narożnikowa, elegancka tapeta, zasłona, lampa lub dekoracyjna figurka.

Ważne, by urządzając wnętrze, myśleć nie tylko o obecnie panującej modzie, ale przede wszystkim o swoim komforcie oraz gustach i upodobaniach mieszkańców domu. Nawet najpiękniejsze wnętrze, jak z okładki magazynu wnętrzarskiego, jeśli nie będzie dopasowane do potrzeb lokatorów, nie spełni swojej funkcji i nie będzie cieszyć.

Przykładowo, decydując się na drzwi ze szkła, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie to rozwiązanie bezpieczne dla całej rodziny. Jeżeli w domu są dzieci, to tego rodzaju drzwi nie są najlepszym pomysłem. Oczywiście producenci zapewniają o bezpieczeństwie użytkowania szklanych drzwi, stosując specjalne technologie, które powodują, że nawet stłuczone szkło nie stanowi zagrożenia dla człowieka, ponieważ krawędzie odłamków są zaokrąglone. Jednak warto się nad takim pomysłem zastanowić, i przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Obecnie szkło jest bardzo modnym elementem wystroju wnętrz, wykonuje się z niego nie tylko drzwi, ale również stoły, półki, balustrady, meble itd. Często łączy się je z metalem lub drewnem, co daje bardzo zaskakujące efekty.

Osoby urządzające swoje domy i mieszkania mają dzisiaj ogromny wybór materiałów, mebli, dodatków, z których mogą wykreować wnętrze swoich marzeń. Jednak dobranie odpowiednich elementów, ich zestawienie tak naprawdę jest trudnym zadaniem, potrzebny jest tutaj umiar i wyczucie, dlatego zamożniejsi inwestorzy chętnie korzystają z pomocy projektantów i dekoratorów wnętrz.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wnętrza o wyrazistym charakterze
  2. Zdecyduj się na nowoczesne wyposażenie domu
  3. Ciekawy wystrój wnętrza?
  4. Wybór projektu domu, czym się kierować
  5. Czym kierować się przy wyborze noclegów w Jastarni?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.