Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz

  • Sharebar

Aktualne trendy w projektowaniu i aranżacji wnętrz obejmują upodobanie do dużych otwartych przestrzeni, co wiąże się bardzo często z rezygnacją z drzwi w naszych mieszkaniach i domach. Oczywiście każdy ma prawo w swoim wnętrzu dokonywać zmian, które mu odpowiadają, jednak wydaje się, że moda na otwieranie przestrzeni w niektórych przypadkach zaszła za daleko. W mediach można spotkać się z aranżacjami mieszkań i domów, w których na przykład połączono sypialnię z łazienką, wskutek czego osoba korzystająca z łazienki nie może liczyć na niezbędną prywatność.

Powszechnie stosuje się rozwiązanie łączące kuchnię z salonem, co ma swoje oczywiste zalety, ale również wady. Wszystko zależy od naszego stylu życia, skłonności, predyspozycji i przyzwyczajeń związanych na przykład z zachowaniem czystości i porządku w przestrzeni domowej.

Warto pamiętać, żeby wraz z nową modą nie wylewać dziecka z kąpielą i pamiętać o tym, że drzwi spełniają bardzo ważną rolę, ponieważ odgradzają i zamykają przestrzeń, co jest konieczne dla zachowania intymności i prywatności. Jest to szczególnie ważne, jeśli dom zamieszkuje więcej osób. Wyraźne zaznaczenie funkcji jest możliwe do uzyskania dzięki różnym rozwiązaniom – ściankom, regałom, kolorystyką, użytymi materiałami i właśnie drzwiami.

Drzwi mogą także stanowić ozdobę wnętrza. Dzisiaj wybór drzwi na rynku jest po prostu ogromny. Mogą to być tradycyjne drzwi drewniane, ale również wykonane w całości ze szkła.
Są to jedyne w swoim rodzaju drzwi ze szkła matowego lub przezroczystego. Tego rodzaju rozwiązanie nie cieszy się popularnością we wnętrzach prywatnych, dużo częściej spotyka się je w na przykład w biurach lub budynkach użyteczności publicznej czy w nowoczesnych korporacjach. A szkoda, bo drzwi szklane można bezpiecznie montować w domu ze względu na fakt, że są wykonane ze szkła hartowanego, które bardzo trudno stłuc, a jeśli się już to zdarzy, szkło rozbija się na kawałki o zaokrąglonych brzegach, którymi trudno się skaleczyć.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Szkło laminowane w aranżacji wnętrz
  2. O aranżacji wnętrz
  3. Nowoczesne wnętrza – z czym się kojarzą?
  4. Kariera hokerów w aranżacji wnętrz
  5. Rozmaite materiały w aranżacjach wnętrz
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.