Niszczarka nie tylko do biura

  • Sharebar

Niszczarki dokumentów

Niszczarki dokumentów zyskują coraz większą popularność nie tylko w biurach, co nie zmienia faktu, że w każdym biurze niszczarka jest urządzeniem niezbędnym. Urządzenia te jak sama nazwa wskazuje służą do niszczenia wrażliwych i poufnych danych występujących w formie papierowej, a także danych na różnych nośnikach jak płyty CD, dyskietki, karty magnetyczne i kredytowe. Nie mniej głównym celem posiadania takiego urządzenia jest ochrona tożsamości i innych ważnych informacji, tak, aby nie wpadły w niepowołane ręce i nie zostały użyte przeciwko nam. Dodatkowe zalety posiadania takiego urządzenia to oszczędność miejsca, czasu i sprawniejsze wykonywanie pracy, co jest istotne dla przedsiębiorstw, ale i dla użytkowników indywidualnych, prywatnych. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, czy do dużego zakładu pracy, czy małego biura, czy do domu wybór jest ogromny.

Niektórzy nadal myślą, że niszczarki dokumentów są najbardziej potrzebne w dużych biurach, gdzie zawsze jest masa niepotrzebnych dokumentów. Nic bardziej mylnego. Na szczęście coraz więcej małych przedsiębiorców np. posiadających biuro w domu i osób prywatnych zaczyna dostrzegać zalety posiadania tego urządzenia. W domu dokumenty możemy zniszczyć całkiem skutecznie za pomocą zwykłych nożyczek, ale niekoniecznie zniszczymy je prawidłowo, czyli tak żeby odzyskanie danych było jak najtrudniejsze. Chyba nikt nie chciałby, żeby jego prywatne dane zostały wykorzystane np. do wzięcia kredytu, zakupu różnych cennych rzeczy, czy zawarcia jakiejkolwiek niekorzystnej umowy. W domu okazji do niszczenia dokumentów jest mniej niż w biurze, co nie znaczy, że nie można tego robić bardziej profesjonalnie, sprawniej i bezpieczniej. By uniknąć problemów warto niszczyć dokumenty bankowe, faktury, rachunki, stare karty kredytowe, płatnicze czy nawet karty biblioteczne i członkowskie różnych klubów, stare płyty i dyskietki z danymi.

Dostępny na rynku asortyment niszczarek dokumentów jest bogaty. Wybierając niszczarkę powinniśmy kierować się kryteriami takimi jak zastosowanie i parametry urządzenia. Niszczarki przeznaczone do użytku domowego i małego biura różnią się głównie wydajnością, rodzajem cięcia papieru i stopniem bezpieczeństwa, zużyciem energii, wielkością kosza na ścinki i ilością jednorazowo niszczonych kartek. Gdy potrzebą użytkownika jest raczej sporadyczne niszczenie dokumentów, przez 1-2 osoby jak w warunkach domowych, i niszczone są dokumenty ogólne i korespondencja, to w takich warunkach spokojnie sprawdzi się najprostsze urządzenie o najniższym w 5-cio stopniowej skali poziomie tajności. W przypadku domowej niszczarki pojemnik na ścinki nie musi być szczególnie duży, a możliwość zniszczenia 5 kartek jednocześnie wydaję się być wystarczająca. W niszczarkach dla małych biur w zależności od tego, jakiego typu dokumenty mają być niszczone, należy zwrócić uwagę na poziom tajności. Poziomy odpowiadają różnym typom dokumentów: poziom 1 – materiały ogólne, korespondencja, 2 – korespondencja wewnętrzna, 3 – materiały poufne, 4 – materiały tajne, 5 – materiały ściśle tajne. Dodatkowo warto by niszczarka posiadała pojemny kosz na ścinki by nie trzeba było go zbyt często opróżniać, powinna też być dość wydajna, np. by 10 pracowników mogło zniszczyć do 200 dokumentów dziennie, lub więcej, ale okresowo. Dobrym rozwiązaniem są także niszczarki wyposażone w funkcję cichej pracy, przez co hałas nie jest słyszalny w innych pomieszczeniach, co może być szczególnie przydatne w przypadku niszczarek domowych.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Podstawowe wyposażenie biura
  2. Jak prawidłowo pozbyć się dokumentów?
  3. Schody nie tylko połączeniem pięter
  4. Koc elektryczny– nie tylko dla zmarzluchów
  5. Urządzenia biurowe – niszcarki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.