Niezawodne zamki do drzwi

  • Sharebar

Szacuje się, że na naszym rynku dostępne są ponad dwa tysiące modeli zamków do drzwi, a my spośród nich mamy wybrać ten jeden, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo. Aby dokonać właściwego zakupu powinniśmy zapoznać się z oznaczeniami i symbolami, z którymi spotkamy się na opakowaniach.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Deweloperzy coraz częściej oferują nam mieszkania na zamykanych i strzeżonych osiedlach, podpisujemy umowy z firmami ochroniarskimi oraz montujemy alarmy. Wszystko to ma na celu zapewnienie nam jak największego bezpieczeństwa. Kluczowym elementem są także drzwi wejściowe, które dla potencjalnego złodzieja powinny stanowić najtrudniejszą przeszkodę. Za dobrej klasy drzwi antywłamaniowe musimy jednak sporo zapłacić, dlatego najczęściej wybieramy modele z tak zwanej „średniej półki” cenowej. Warto dopasować do nich zamek, który jeszcze dodatkowo podniesie skuteczność zabezpieczeń w naszych domu.

Rodzaje zamków

Zamki do drzwi możemy podzielić ze względu na sposób ich montażu. Wyróżnić możemy zatem dwa rodzaje: wpuszczane oraz nawierzchniowe. Najczęściej spotykamy się z modelami wpuszczanymi. Są to tradycyjne, doskonale znane nam zamki wewnętrzne. Montuje się je w środku drzwi, w specjalnie przygotowanym do tego otworze. Tego typu zamki wyposażone są w zatrzaski. Często spotykamy się z rozwiązaniem, w który z jednej strony możemy otworzyć je tylko za pomocą klucza, a z drugiej przez naciśnięcie klamki. W zależności od naszych potrzeb, w pomieszczeniach możemy zamontować różnego rodzaju zamki. Jeżeli stosujemy zamki w mieszkaniu, np. w łazience, to dobrym rozwiązaniem jest montaż zamka z blokadą zamiast klucza Najpopularniejszym rozwiązaniem są zamki z wkładką cylindryczną, którą w razie potrzeby możemy bez problem wymienić.

Zamki nawierzchniowe

Jeżeli zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa, to możemy zdecydować się również na montaż dodatkowego zamka. W takich przypadkach najczęściej wybieramy modele nawierzchniowe, które popularnie nazywane są również zewnętrznymi i nadrzwiowymi. Wynika to z faktu, iż montuje się je bezpośrednio do drzwi. Zazwyczaj z jednej strony (zewnętrznej) otwierane są za pomocą klucza, natomiast od środka za pomocą gałki lub zasuwy. W cienkich drzwiach są alternatywą dla zamków wpuszczanych, w których nie ma możliwości ich montażu. Tego typu rozwiązania nie stosuje się jednak jako jedynego zabezpieczenia wejścia – najczęściej zamki nawierzchniowe działają równolegle z wpuszczanymi. Najwygodniej korzysta się z nich w momencie, gdy przebywamy w mieszkaniu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Drzwi drewniane wyróżnia szereg zalet
  2. Jak wybrać zamek do drzwi?
  3. Systemy drzwi ruchomych.
  4. Wybieramy drzwi wejściowe
  5. Gdzie wykorzystać drzwi harmonijkowe?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.