Nietypowe ściany działowe

  • Sharebar

Tradycyjne ściany oddzielające od siebie poszczególne pomieszczenia, mają wiele zalet, jednak nie zawsze są praktyczne. W przypadku mieszkań o niewielkim metrażu, gdzie liczy się każdy metr wolnej przestrzeni, nie ma miejsca na takie konstrukcje. Jak poradzić sobie w wtedy z wydzieleniem poszczególnych stref?

Jeśli w niewielkiej kawalerce chcemy wydzielić miejsce, w którym urządzimy np. sypialnie, nie musimy od razu decydować się na stawianie tradycyjnych ścian, w tym wypadku zwykle z płyt kartonowo-gipsowych. Po pierwsze, takie działanie będzie wymagało więcej zachodu i funduszy, po drugie, w małym mieszkaniu doprowadzi do podziału wnętrza na dwa bardzo małe pomieszczenia, co nie posłuży ani funkcjonalności, ani optycznemu odbiorowi mieszkania.

Czym więc zastąpić tradycyjne ściany działowe, by wydzielając intymne miejsce, zachować wrażenie przestronności? Oto nasze propozycje.

Idealnym i modnym rozwiązaniem jest wykorzystanie zasłon. Zasłony w roli ruchomych, lekkich ścian wydzielających miejsce, w którym znajduje się łóżko, mają sporo zalet. Przede wszystkim nie wymagają żadnego remontu. Jedyne, co musimy zrobić, to zamontować odpowiedni karnisz lub szynę, które wyznaczą powierzchnię naszej sypialni i do których przymocujemy zasłony. Takie rozwiązanie możemy zastosować z trzech stron łóżka, z dwóch lub jednej – gdy np. ulokowaliśmy je wewnątrz sporej wnęki. Prowizoryczna sypialnia doskonale posłuży w swojej roli, zwłaszcza jeśli uwzględnimy w niej miejsce na nocny stolik.

Pamiętajmy także, że od tego, jakie rodzaj, fakturę i kolor tkaniny wybierzemy, będzie zależało, jaki efekt osiągniemy. W roli tekstylnych ścianek działowych najlepiej sprawdzą się materiały lekkie, delikatnie przepuszczające światło. W małych pomieszczeniach nie sprawdzą się raczej grube, ciemne kotary.

Innym sposobem na to, jak ogrodzić miejsce spania od pozostałych partii mieszkania, jest zastosowanie regału, za którym ukryjemy łóżko. Może on być także obustronny – doda to przestronności i lekkości mieszkaniu, a poszczególne półki będziemy mogli zaaranżować w dowolny sposób. W ten sposób zyskamy nie tylko nieco intymności, ale także dodatkowe miejsce do przechowywania książek i innych drobiazgów.

Dwa opisane sposoby maja wiele zalet. Opisane zmiany z łatwością wprowadzimy samodzielnie, nie ponosząc dodatkowych kosztów, ani nie borykając się z poremontowym bałaganem. Dodatkowym atutem jest fakt, że stosując wskazane rozwiązania, w każdej chwili będziemy mogli z nich łatwo zrezygnować, ciesząc się z powrotem maksymalnie otwartą przestrzenią.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ścianki działowe
  2. Jak malować ściany?
  3. Ekologiczne ozdoby na ściany
  4. Pomysł na ciekawe ściany
  5. Oryginalne ściany salonu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.