Nie daj się zaskoczyć zimie!

  • Sharebar

Co roku w okresie jesiennym wielu gospodarzy staje przed nie lada dylematem: kupować odśnieżarkę teraz, czy jeszcze nie w tym roku? A jeśli kupować, to jaką i za ile?

 

Kupno odśnieżarek tylko pozornie jest sprawą prostą. Dlaczego? Otóż dlatego, że zakup ten obarczony jest sporym ryzykiem. Zbyt mała moc w stosunku do zbyt wielkiej zaspy może prędko skończyć się przegrzaniem silnika. Dlatego zanim wybierzemy się do sklepu, warto dokładnie zapoznać się z możliwościami poszczególnych rozwiązań i odpowiednio dostosować je do warunków, w jakich przyjdzie im pracować. Niestety, jednego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ilości śniegu, jaki w tym roku spadnie na naszą posesję.

Zamiast łopaty

Jeśli posiadamy niewielką powierzchnię do odśnieżania, trochę chodnika, podjazd do garażu nie potrzeba nam drogich odśnieżarek o dobrej wydajności, najlepiej nada się do tego celu odśnieżarka elektryczna. Jest niezbyt głośna i tania, warunkiem jednak jej poprawnej pracy jest częste odśnieżanie tak, aby pokrywa śnieżna nie była zbyt duża. Jeśli grubość śniegu nie przekracza 10 cm, można posłużyć się łopatą elektryczną. Jest to całkiem ciekawa i niedroga alternatywa dla tradycyjnej łopaty.

Niszczyciel zasp

Na prawdziwy śnieg i większe areały trzeba już zaprząc odśnieżarki z prawdziwego zdarzenia. Tutaj nie ma już miejsca na kompromisy, takie urządzenia nie są już kwestią jedynie poprawy komfortu, a prawdziwej potrzeby. Odśnieżenie większej powierzchni często przekracza nasze siły oraz ilość czasu, który możemy na to poświęcić. W tym wypadku dominują już odśnieżarki spalinowe, posiadające już ogromną moc i radzące sobie nawet z większymi zaspami. Sercem takiego urządzenia jest potężny silnik, który nie tylko napędza odśnieżarkę, zgarnia śnieg wirnikiem, ale i wyrzuca go na bok. Do trudnego terenu dedykowane są odśnieżarki posiadające napęd gąsienicowy.

Odśnieżarki nie mają łatwego życia, muszą pracować w trudnych warunkach, często radzić sobie z bryłami zlepionego śniegu. To wymusza na producentach montowanie solidnych konstrukcji z mocnym silnikiem i stabilną pracą.

Wszystko się może zdarzyć, więc nawet w wypadku awarii, dobrze mieć jest sprawdzony serwis gwarancyjny pod ręką. Oczywiście, jeśli dysponujemy odpowiednimi środkami, możemy zainwestować w najnowszy model odśnieżarki Hondy, uznawanej za Rolls-Royce’a wśród tego typu maszyn, ale mało kogo stać na taki wydatek. Do przydomowego odśnieżania wystarczy jednak zakup w miarę stabilnej konstrukcji znanego producenta.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.