Nawadniający pojemnik na rośliny?

kwiaty
  • Sharebar

Podlewanie roślin w domu czy na balkonie jest dla wielu gospodyń czy też gospodarzy pewnym problemem, ponieważ często po prostu zapominamy o wykonaniu tej czynności albo nie chcę nam się jej wykonywać po ciężkim dniu pracy.

Od czego jednak mamy złote, ludzkie pomysły i nowe technologie, które na każdym kroku próbują nam ułatwić życie. Tak właśnie działają specjalne pojemniki z systemem nawadniania. Popularnie nazywane donice już nigdy mogą nie być dla nas takie same, ponieważ tak jak wiele standardowych urządzeń, do których wkracza nowa technologia, nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Pojemniki z tym specjalnym systemem są dostępne w różnych gabarytach i wizualnie mocno nie odstają od dobrze nam znanych, tradycyjnych form. W dużej mierze nie posiadają dodatkowych talerzy i stylistycznie są bardziej nowoczesne. Różnią się także tworzywem, ponieważ większość z nich jest wykonane z tworzywa sztucznego, a konkretnie plastiku, który jest jednak wyjątkowo wytrzymały i jest w stanie nam sprawnie posłużyć przez kilka dobrych lat.

Wyposażone są w specjalny miernik, nazywany fachowo wskaźnikiem optymalnego nawodnienia. To właśnie on w głównej mierze ułatwia nam całą sprawę, pokazując ile jeszcze czasu pozostało nam do uzupełnienie kolejnej porcji wody. Co ważniejsze, nie musimy na niego zaglądać codziennie, ponieważ cały proces trwa dosyć długo.

Jeśli nasze rośliny potrzebują wody czy też innych substancji odżywczych, dzięki tym specjalnym pojemnikom, jesteśmy w stanie zaaplikować im tylko odpowiednią dawkę. Najtrudniejszy, jak to zwykle bywa, jest początek, ponieważ nasza roślina w takiej donicy musi się dobrze zapoznać ze strefą korzeniową, co trwa około trzech miesięcy. W tym czasie podlewamy ją jeszcze w tradycyjny sposób. W późniejszym okresie wodę wlewamy już do kanału wpływowego, z którego donica pobiera ją automatycznie nawet przez okres kolejnych dwunastu tygodni. Co my możemy w tym czasie robić? Na przykład wyjechać na długie wakacje dookoła świata – kto nowoczesnemu zabroni…

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wyjątkowo atrakcyjne rośliny balkonowe
  2. Rośliny feng shui
  3. Dieta bogata w rośliny strączkowe
  4. Transportujemy rośliny
  5. Przydatne akcesoria w kuchni
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.