Narzuty jako element wystroju

narzuty
  • Sharebar

Meble tapicerowane, często przykrywamy różnego rodzaju narzutami, żeby nakryć pościel, lub uchronić przed zabrudzeniem, łatwiej i wygodniej wyprać narzutę niż tapicerkę mebli. Narzuty stanowią zatem ważny element praktyczny naszych mieszkań, nie mniej istotny jest oczywiście ozdobny ich charakter.

Wykonywane z różnych materiałów, czasami kilkuwarstwowe, wierzchnia warstwa o charakterze ozdobnym z atłasu lub satyny z eleganckimi tłoczonymi zdobieniami nadaje narzucie wyjątkowo ekskluzywny charakter. Często spotykane jest również pikowanie zewnętrznej warstwy sprawiające wrażenie puszystości i dużo większej grubości niż faktycznie. Tak nakryte łóżko prezentuje się niezwykle gustownie wpływając na charakter sypialni. Ogólne wrażenie dopełniają często dodawane ozdobne poduszki, tworząc miłą dla oka całość. Wśród narzut bawełnianych dysponujemy dużym wyborem kolorystyki i wzorów, z reguły są to kompozycje dwu kolorów wzbogaconych o ich odcienie, dzięki czemu idealnie komponują się z kolorystyką pomieszczenia.

Wzory umieszczane pośrodku narzuty to częsta praktyka, dzięki czemu są w pełni widoczne na przykrytym łóżku. Producenci dokładają starań aby użyte materiały umożliwiały pranie w pralce, zwiększając tym samym praktycyzm powszedniego użytkowania.

Dzięki temu, że są z reguły dość cienkie łatwo i szybko można je wysuszyć, cienkie nie oznacza bynajmniej nietrwałe, szycie narzut kilkuwarstwowych jest podyktowane nie tylko względami estetycznymi ale również wpływa na trwałość i zachowanie kształtów po praniu. Narzuta pluszowa doskonale ociepli wizualnie każde pomieszczenie, dodatkowo pozwoli się ogrzać w zimne dni jak kocem. Idealnie nadaje się do przykrycia łóżka w sypialni, w salonie raczej nie znajdzie zastosowania, gdyż intensywnie użytkowana traci puszystość.

            Narzuty stanowią miły dla oka, detal wpływający na wygląd mieszkania dodając mu ciepła bądź ekskluzywności, zabezpieczając jednocześnie łóżka, fotele czy sofy przed zabrudzeniem. Łatwe do utrzymania w czystości poprzez możliwość prania w pralce.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Manga i anime jako element kultury
  2. Zmiana wystroju sypialni
  3. Zmiana wystroju za grosze
  4. Plan dla wystroju domu
  5. Wykorzystanie szkła jako dekoracji
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.