Najwyższy czas na zmianę odkurzacza?

  • Sharebar

Odkurzacz to rzecz niezbędna w każdym domu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli odkurzaczy, dlatego też zakup takiego sprzętu nie jest wcale taki łatwy, jak się wydaje. Czym kierować się przy zakupie odkurzacza? Jaki model najlepiej wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne przy wyborze tego typu sprzętu.

Rodzaj odkurzacza

Zakup odkurzacza należy zacząć od wyboru jego rodzaju. Na rynku dostępne są trzy modele odkurzaczy – workowe, cyklonowe i wielofunkcyjne. Te pierwsze są najbardziej popularne. Są tanie i proste w obsłudze. Cyklonowe odkurzacze to modele, które zamiast worków posiadają pojemnik, który regularnie należy opróżniać i czyścić. Są droższe, ale bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku osób chorych na astmę, gdyż posiadają specjalne filtry, które pochłaniają kurz i roztocza. Ostatni typ odkurzaczy to te wielofunkcyjne. Posiadają takie opcje, jak pranie dywanów, a nawet mycie okien. Również polecane są osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie.

Najważniejsze parametry

W przypadku tego typu sprzętu bardzo ważna jest moc silnika. W tradycyjnych odkurzaczach wynosi ona około 1200 W, w przypadku tych wielofunkcyjnych dochodzi nawet do 2500 W. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na moc ssania. Wynosi ona od 200 W do 500 W. Im większa, tym lepiej. Najbardziej powszechne to te modele o mocy  300 W. Oba te parametry najlepiej dostosować do rodzaju dywanów czy sprzątanej powierzchni w naszym mieszkaniu. Kupując odkurzacz, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki wytwarza. Najlepiej, aby emitowany dźwięk nie był wyższy niż 65 dB. Oczywiście wartość ta zależy przede wszystkim od wielkości silnika. Bardzo ważną rzeczą jest również rodzaj filtrów. Powinny być one dostosowane do naszego mieszkania. Nie zapominajmy również o wielkości samego urządzenia, czy jego ciężarze. Duże znaczenie ma również długość rur i kabli. Zbyt krótkie mogą uprzykrzyć nam sprzątanie.

 

Zakup takiego sprzętu to bardzo ważna decyzja. Jeżeli chcemy, aby posłużył nam on dłużej niż kilka miesięcy, warto zainwestować w lepszą firmę. Jakość to podstawa. Jeżeli mamy wątpliwości, poprośmy o pomoc sprzedawców.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 2.5/5 (2 oddanych głosów)
Najwyższy czas na zmianę odkurzacza?, 2.5 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Certina DS Action – czas dla aktywnych
  2. Rysy – najwyższy szczyt górski Polski
  3. Czas na cyklinowanie
  4. Czas na podróż – rower miejski
  5. Czas na zimowe opony
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.