Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę?

  • Sharebar

Pralka obok lodówki, to jeden z najważniejszych sprzętów w domu, dlatego jej zakup powinien być dokładnie przemyślany i dopasowany do naszych potrzeb. Jaki rodzaj pralki wybrać? Jakie parametry wziąć pod uwagę? Na co zwrócić uwagę? Oto najważniejsze elementy.

Rodzaj pralki

Pierwszym krokiem w zakupie pralki jest wybór jej rodzaju. To zależy od wielu czynników, dlatego wcześniej dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań, takich jak: Jak dużo rzeczy pierzemy? Jak często robimy pranie? Jak dużo mamy miejsca? Na rynku dostępnych jest kilka modeli pralek. Najbardziej popularne są pralki tradycyjne – ładowane od frontu. Ostatnio w sklepach pojawiły się również ich wersje slim. Tego typu pralki charakteryzują się dużą pojemnością, dzięki czemu jednorazowo możemy zrobić dużo prania. Dla tych, którzy posiadają małą łazienkę przeznaczone są pralki ładowane od góry. Ich zaletą jest to, ze zajmują stosunkowo mało miejsca, ale posiadają też mniejszy bęben, a co za tym idzie, są mniej pojemne. Nadają się do wąskich łazienek. Jeżeli nasza łazienka jest zbyt mała i nie da rady w niej pomieścić jakiegokolwiek sprzętu, zawsze możemy zdecydować się na pralki przeznaczone pod zabudowę.

Najważniejsze parametry

Jednym z najważniejszych parametrów, jest przede wszystkim wielkość bębna. Waha się ona w granicach od 3 do 7 kg. Oczywiście nie ma sensu kupować dużej pralki, jeżeli nie robimy aż tak dużego prania. Jeżeli mieszkamy sami  wystarczający będzie model o ładowności od 3 do 5 kg. Klasa energetyczna sprzętu to jeden z najważniejszych elementów, na jakie Poza wielkością pralki należy zwrócić uwagę. Od tego zależy wysokość naszych rachunków. Parametr ten oznaczany jest literami od A do G, gdzie A oznacza, że dany sprzęt jest najbardziej oszczędny. Klasa efektywności sprzętu to nic innego jak skuteczność prania, a to zależy od rodzaju silnika. Efektywność wpływa przede wszystkim na sposób prania i suszenia. Jednym z istotnych elementów jest również poziom wytwarzanego hałasu. Czasy, w których o tym, że robimy właśnie pranie, wiedział cały blok, mamy już za sobą. Średni poziom hałasu, jaki generuje pralka, to 50-55 dB w trakcie prania, oczywiście w trakcie wirowania wartość ta wzrasta.

Przy wyborze pralki warto również wziąć pod uwagę jej funkcje, a w szczególności systemy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią nas przed wylaniem się wody, ale również informują o jakichkolwiek usterkach.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.