Modne meblościanki do Twojego domu

  • Sharebar

Meblościanki to meble, które w ostatniej dekadzie nie cieszyły się dobrą passą. Polacy znudzeni trendami rodem z PRL-u żegnali się z nimi przy pierwszej nadarzającej się okazji. Przyszła bowiem moda na otwarte przestrzenie, nowoczesne kubatury mebli oraz rezygnacje z zastawiania całych ścian półkami, barkami i szafkami. I chociaż meblościanki nie występują już w naszych domach w takiej ilości jak kiedyś, to stosunkowo często możemy je zobaczyć w pokojach biurowych lub tych przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym. Żaden inny mebel nie pomieści na ograniczonej przestrzeni tak dużo przedmiotów, jak właśnie funkcjonalna meblościanka.

Czy meblościanki wrócą do naszych łask?

W ostatnim czasie wiele się zmieniło w budowie samych meblościanek, co może być poczytywane za ich odnowę i wielki atut. Przede wszystkim stolarze zrezygnowali z ciężkiego szkieletu i zastąpili go układem modułowym, którym umożliwia zestawienie różnego rodzaju elementów. Dzięki temu można w dowolny sposób zaadaptować przestrzeń i urządzić komfortowy kącik telewizyjny lub szafę z regałami oraz komodą. Ustawienie dowolnych konfiguracji daje nie tylko wolną rękę w aranżacji pokoju, ale także duży wybór potrzebnych elementów meblowych. Najmodniejsze w tym sezonie są jednobarwne (zwłaszcza białe lub czarne) meblościanki, najlepiej wykonane w technologii na wysoki połysk lub zrobione z naturalnej okleiny. Formy powinny być proste, bez wyszukanych zdobień czy żłobień, ponieważ tylko wtedy nie są dominującym elementem w pokoju, a jedynie tłem dla innych sprzętów i detali.

Jedno jest pewne. Meblościanki wrócą do łask konsumentów, bo są przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Można w nich zmieścić bardzo wiele przedmiotów potrzebnych pod ręką, a jednocześnie ukryć je przed światem zewnętrznym.

Idealne miejsce dla meblościanki

Pomysłów na umieszczenie meblościanki jest bardzo wiele, ale chyba najlepiej sprawdzi się w pokoju dziecięcym, przeznaczonym dla dzieci w młodym wieku lub szkolnym. Można bowiem na niewielkim przestrzeni pomieścić nie tylko ubrania, ale także zabawki oraz przedmioty wykorzystywane w celach edukacyjnych. Dobrym pomysłem jest również inwestycja w meblościankę w przedpokoju, ponieważ daje dużo możliwości adaptacyjnych (od wieszaków, po regały czy szafki na buty). Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, ponieważ nowoczesne meblościanki umożliwiają stworzenie mebla idealnego i skrojonego na miarę naszych potrzeb.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Armatura do twojego domu
  2. Modne oświetlenie w każdym domu
  3. Higieniczne przysmaki dla twojego pupila.
  4. Modnefirany.pl – modne firanki na nasze okna
  5. Krzesła i hokery do twojego domowego barku
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.