Moczenie nocne dzieci

pościel
  • Sharebar

Wychowanie maluchów to niełatwe zadanie dla każdego z rodziców. Wielka odpowiedzialność i obowiązki nieodłącznie towarzyszą temu jak wychowujemy swoje dzieci. Zdrowy tryb życia, zdrowe jedzenie to obecnie bardzo reklamowane podstawy życia nie tylko najmłodszych. Jednak poczynając od dzieci możemy zaszczepić w nich pewne odruchy i wpłynąć w jakiś sposób na to jak będą żyły w przyszłości.

Mimo starań nie da się uniknąć niektórych błędów. Na wiele rzeczy tez nie mamy wpływu. Dziecko zazwyczaj nie rozumie dobrze świata i większość bodźców odbiera we własny sposób. Różne nietypowe sytuacje czy zdarzenia mogą mieć konsekwencje w zachowaniu dziecka. Jednym z przykrych wyników takiego reagowania może być moczenie nocne u starszych dzieci. Nie jest to przyjemne, ani dla dziecka, ani dla rodzica. Mokra pościel sprawia, że dziecko czuje się winne i traci pewność siebie. Może to nawet nasilać objawy moczenia w nocy. Każdorazowo dobrze wysuszona i wywietrzona pościel powinna wpłynąć na lepszy sen i nie przypominać o nocnych wypadkach. Rozmowy z dzieckiem w czasie dnia, tłumaczenia niepokojących go spraw to jeden z kroków na pozbycie się tej przypadłości. Także budzenie w nocy na wyjście i skorzystanie z toalety powinno w jakiś sposób zahamować takie zachowanie.

Moczenie nocne nie daje wypocząć dziecku, sprawia, że czuje się gorsze od innych. Jest czynnością upokarzającą i zadaniem rodzica jest pomóc maluchowi sobie z tym poradzić. Krzyki, awantury mogą dać wręcz przeciwny skutek od zamierzonego i poprawa sytuacji stanie się znacznie mniej możliwa. Pomoc specjalisty często jest także potrzebna, bo stara się wskazać rodzicom właściwą drogę do tego, by dziecko zaczęło lepiej sypiać i nie moczyć się w nocy. Dzięki temu wieczorny wypoczynek nie będzie się źle kojarzył, a dodawał sił do spędzenia kolejnego dnia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Moczenie nocne dzieci, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Dzieci kochają kolorowanki
  2. Wiersze dla dzieci małych
  3. Jesienią postaw na ciepłe czapki dla dzieci
  4. O bajkach dla dzieci
  5. Wygodne buciki dla dzieci
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.