Mieszkanie z aneksem kuchennym

kuchnia
  • Sharebar

Z reguły podczas kupowania mieszkania głównym kryterium, który przesądza o jego zakupie jest  funkcjonalność oraz rozkład pomieszczeń. W obecnych czasach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej, oddzielnej kuchni na rzecz aneksu kuchennego połączonego z salonem. Małe mieszkanie dzięki aneksowi zyskuje cenną przestrzeń, a duże, więcej miejsca na zagospodarowanie pomieszczenia, chociażby w przeznaczeniu na jadalnie.

Aneks kuchenny – funkcjonalność
Aneks kuchenny jest idealny dla rodzinny bądź osób, które są zwolennikami przestrzeni. Dzięki niemu można bez problemu oddzielić część rekreacyjną od jadalnej nie sprawiając przy tym, że pomieszczenie stanie się mniejsze i przytłaczające. Zazwyczaj między salonem, a kuchnia linię graniczną stanowi blat bądź stół. Zdarza się również, że wykończenie posadzek i ścian w salonie i w kuchni są inne, co stanowi swego rodzaju rozgraniczenie pomiędzy kuchnią, a salonem. Jednakże najistotniejsza jest sprawna wentylacja w kuchni, która pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów oraz gromadzenia się wilgoci na meblach w mieszkaniu.

Aneks kuchenny – salon
Najnowsze trendy przedstawiają nam jak najlepiej wkomponować aneks w stylistykę salonu by wspólnie tworzyły spójną całość. Zatem w aneksie kuchennym należy nawiązać do kolorystyki salonu. Zarówno meble, jak i dodatki powinny nawzajem się uzupełniać. Natomiast podłoga w aneksie kuchennym może być inna niż w salonie. To działanie pozwoli nam na umiejętne oddzielenie salonu od aneksu kuchennego.

Aneks kuchenny – plusy i minusy
Zanim jednak zdecydujesz się na aneks kuchenny przeanalizuj plusy oraz minusy takiego działania:

Jednym z najważniejszych plusów takiego rozwiązania jest otwarta przestrzeń. Jest to niezmiernie istotne w wypadku mieszkań, które nie posiadają zbyt dużej powierzchni, ponieważ przestrzeń nie zostaje przedzielona, ani nie następuje organicznie dostępu światła. Kolejnym plusem jest fakt, że mieszkanie staje się większe oraz, że gotowanie w takiej kuchni jest o wiele bardziej
przyjemniejsze.

Minusem takiego rozwiązania są unoszące się zapachy z kuchni, które bezpośrednio przenikają do salonu Dodatkowo hałas unoszący się z kuchni po pewnym czasie może zacząć doskwierać reszcie domowników. Aneks kuchenny na pewno nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które lubią gotować w spokoju, gdyż w otwartych pomieszczeniach trudno o ciszę. Rozpraszający może być nawet włączony telewizor bądź bawiące się dzieci.

Tak naprawdę, to jaki wybierzemy rozkład mieszkania zależy tylko od nas, naszego trybu życia, potrzeb, ilości domowników oraz oczywiście powierzchni mieszkania.

Więcej o aranżacji kuchni przeczytasz na http://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnie/

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Ładne i funkcjonalne mieszkanie
  2. Zdrowie w kuchni dzięki akcesoriom kuchennym
  3. Kuchnia otwarta czy zamknięta
  4. Własne mieszkanie w Gdańsku
  5. Piękne mieszkanie w zasięgu ręki
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.