Meblujemy nowy dom

  • Sharebar

Wyprowadzka do własnego M to często bardzo duże wyzwanie finansowe. Nie da się jednak ukryć, że istnieje pewna stała liczba sprzętów, bez których na co dzień nie da się żyć. I o ile łóżko można zastąpić porządnie zasłanym materacem, zamiast kanapy można postawić na szereg porozrzucanych po podłodze poduch wszelkiej wielkości, o tyle z części przedmiotów naprawdę trudno zrezygnować. Wymieniamy kilka z nich.

Lodówka

Wynalazek lodówki był jednym z najgenialniejszych momentów w historii, całkowicie rewolucjonizującym nasz sposób przechowywania żywności i dbania o zdrowie. Pozwolił na przemysłową produkcję pewnych towarów i produktów żywnościowych, a także na hurtowe zakupy zarówno w firmach, jak i zwykłych domach. Wydłużył czas przydatności do spożycia większości dań i półproduktów.

Dziś naprawdę trudno wyobrazić sobie dom bez lodówki. Jej brak wiąże się z koniecznością codziennych zakupów i znacznie bardziej racjonalnego podejścia do kupowanych przetworów. Bez niej nie da się bowiem zamrozić mięsa, wykorzystać później mrożonych warzyw ani wykonać szeregu innych czynności. Dobra lodówka to podstawa funkcjonowania w nowoczesnej kuchni. Na ramie łóżka można przyoszczędzić. Na lodówce – nie bardzo.

Pralka

Podobnie sprawa ma się z pralką. Wynalezienie jej na przełomie XIX i XX w. nie tylko zmodernizowało zawód praczki, zamieniając ją we właścicielkę dochodowej pralni, ale też zmieniło sytuację w bardzo wielu domach. Pani domu, uwolniona od konieczności organizowania raz na jakiś czas wielkiej, ręcznej przepierki, wreszcie mogła wyjść z domu, bez obaw, że po powrocie sterta prania będzie czekała na jej ręczną męczarnię.

Codzienne życie bez pralki musiałoby wyglądać zupełnie inaczej, niż to, do którego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni. Wymagać by mogło regularnego zanoszenia ubrań do pralni, dołączonego tym samym do codziennej, i tak przydługiej listy obowiązków.

Kuchenka gazowa lub elektryczna

Równie ciężko wyobrazić sobie codzienne przygotowywanie posiłków bez udziału kuchenki gazowej lub elektrycznej. W domu jej pozbawionym znacznie trudniej byłoby przygotować jakąkolwiek potrawę. Oczywiście czajnik gazowy można zastąpić elektrycznym, a piekarnik szybko lub wolnowarem, nie da się jednak ukryć, że pieczenie w nim jest znacznie bardziej skomplikowane i pracochłonne, szczególnie dla nieprzyzwyczajonego mieszkańca nowego domu. 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.