Malowanie dekoracji na ścianie

malowanie
  • Sharebar

Malowanie ścian należy do najbrudniejszych prac remontowych, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie. Bez tego prawdopodobnie spędzi się długie godziny na domywaniu farby skąd się da. Nawet jeśli teraz tworzy się wałki, z których nie skapuje farba to jednak wystarczy jeden nieodpowiedni ruch, by ubrudzić meble, panele czy wreszcie siebie. Jak zatem dobrze się przygotować do dekorowania ścian?    

Trzeba pamiętać o tym, że malowanie dekoracji na ścianie może się wiązać z powstaniami pewnych zabrudzeń.  Dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu własnego stroju, dobrze by był nie tylko wygodny, gdyż malowanie wymaga czasem wykonywania różnego rodzaju ,,wygibasów”, co za tym idzie, krępujący ruchy strój może znacznie utrudniać pracę. Równie istotne jest to, by nie był to strój ulubiony, drogi, taki na którym zależy. Często bowiem ubrania używane podczas malowania brudzą się, niszczą. Nawet po praniu nie zawsze nadają się do codziennego użycia, najlepiej więc mieć na podorędziu tzw ,,ciuchy robocze”.

Następnie należy odpowiednio zabezpieczyć podłoże, meble, parapety. Jeśli przy okazji dekorowania ścian przystępuje się także do malowania sufitów dobrze jest także na pewien czas zdemontować żyrandol i dopiero po wymalowaniu i wyschnięciu sufitu zainstalować go z powrotem. W celu zabezpieczenia podłoży można kupić np. folie, którymi przykrywa się wszystko w pomieszczeniu. Nie dają one stuprocentowej gwarancji, że uniknie się zabrudzeń, zwłaszcza, że np. poruszając drabinę zbyt gwałtowanie można tę folię przerwać, ale z pewnością zapobiegają większemu bałaganowi.

Malowanie dekoracji na ścianie może być dużą frajdą jednak  należy odpowiednio t wybrać sprzęt malarski.  Trzeba nauczyć się odpowiednio dobierać pędzle czy też wałki malarskie. Tak np. mały pędzel służy do malowania nimi  trudno dostępnych miejsc, np. framug drzwi. Można nim wymalowywać także niektóre elementy dekoracyjne na ścianie (np. jakieś wzory), jednak np. malować od szablonu można nawet przy użyciu szmatki namoczonej w farbie. Pędzel duży lub wałek służy do zamalowywania dużych powierzchni. Dzięki niemu udaje się szybko rozprowadzić na ścianie większą ilość farby. Ich wadą jest to, że często mocno brudzą, gdyż źle odsączone z farby zachlapują folię czy też ubrania malującego.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Malowanie farbami akrylowymi czy lateksowymi?
  2. Malowanie dachu, czy warto i jakie są efekty
  3. Profesjonalne malowanie dachów
  4. Piękne kolory farb na ścianach
  5. Malowanie modeli cz. 2
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.