Małe przyjemności

  • Sharebar

Najważniejszy w życiu małego dziecka jest bliski kontakt z rodzicami. Bliskość gwarantuje poczucie bezpieczeństwa, spokój. Czyli wszystko to, czego maleństwo potrzebuje. To niezmiernie istotny element w prawidłowym rozwoju dziecka. Istotny i niezwykle potrzebny.

Plac zabaw

Równie ważny jest motoryczny rozwój naszej pociechy. Zabawki do łóżeczka stwarzają taką możliwość. Produkty, które zostały zaprojektowane z myślą o najmłodszych, rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, mogą być również przepięknym elementem dekoracyjnym dziecięcego pokoju. Doskonale rozwijają zmysły, pobudzają wyobraźnię, trenują manualną sprawność i potrafią zaabsorbować maluszka na dłuższą chwilę. Edukacyjne zabawki są pełne niespodzianek! W lusterku zobaczyć można zawsze coś nowego, a z czasem – ku wielkiej radości – odkryć własne odbicie! Zwierzątka i owoce uszyte są z miękkiego materiału o różnorodnej fakturze. Dotykając je, maluch może sprawić, by zaszeleściły lub zapiszczały. Jeden z wiszących przyjaciół, trzyma kolorowy gryzaczek, który z pewnością ucieszy każde ząbkujące niemowlę. Prostym sposobem można przysporzyć dziecku wiele radości, a przy okazji zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Stymulacja zmysłów dziecka

Kręcące się zabaweczki nad głową, uspokajająca muzyka – potrafią ukoić niespokojne czy śpiące dziecko. Taka zabawka jest w centrum zainteresowania malucha i pozwala na rozwijanie jego umiejętności. W pierwszych tygodniach życia niemowlę przede wszystkim je i śpi. Choć na początku, nie zawsze, niemowlak używa zabawek, to warto dostarczać mu bodźców, które wspierają jego rozwój. Noworodek nie potrafi wziąć do rączki niczego, ale reaguje na dźwięki i obrazy, lubi też, gdy dotyka się jego skóry. Musimy, więc, wybrać takie zabawki, które będą dostarczały mu bodźców słuchowych, wzrokowych i dotykowych. Pierwsze zabawki powinny mieć mocne wzory i barwy: żółte, czerwone, zielone, niebieskie albo czarne i białe. W przeciwieństwie do wzroku, noworodek ma dobrze rozwinięty zmysł dotyku. Doskonale wyczuwa różnicę między czymś gładkim a puszystym. Dlatego przydadzą się przedmioty o zróżnicowanej fakturze, np. kocyk uszyty z kawałków flaneli, atłasu, sztruksu, lnu.

Pamiętajmy o złotej zasadzie, aby nie przesadzić z liczbą zabawek. Pozwólmy, by dziecko z każdą mogło się oswoić i dobrze ją poznać.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Rozrywka, eksperymenty oraz rozwój malucha.
  2. Dziecięce zabawki
  3. Jak sprawić dziecku przyjemność?
  4. Miejsca pełne zabawek
  5. Klocki, kolejki? Co wybrać dla dziecka?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.