Magia luster w feng shui

  • Sharebar

Feng Shui to słynna chińska filozofia aranżacji wnętrz, której głównym zadaniem jest nadaniu pomieszczeniu jak najbardziej harmonijny układ. Wykładnikiem tej harmonii jest sposób przepływu energii. Co feng shui mówi o lustrach w naszych domu? Okazuje się, że sporo.

Choć zdecydowanie przecenia się rolę luster w tradycji feng shui, nie znaczy to wcale, że nie mówi się o nim wcale. W zależności od położenia zwierciadła mogą one wywoływać pozytywne lub negatywne skutki, przyciągać pozytywne emocje, lub je rozpraszać.

 Przede wszystkim lustro powinno być zwartą całością. Tafla zwierciadła powinna być jednolita, wolna od skaz i pęknięć. Chińczycy wyraźnie optowali za tradycyjną, pełną jego formą – podobnie jak przekazywane przez nie odbicie. Kategoryczne „nie” dla rozczłonkowanych, mozaikowych luster wynikało z ogromnej roli pełnego obrazu osoby w nim się przeglądającej. Gdyby lustro było zbyt małe, pokazywałoby wówczas uciętą, niekompletną formę, która nie jest mile widziana w świecie feng shui.

 Ogromną rolę przywiązywaną do odbicia ujrzymy także w kolejnym zaleceniu feng shui. Niczym w magicznym zwierciadle, to, co odbija lustro jest prognostykiem na przyszłość, stąd wskazanie, by były to ładne i harmonijne widoki. Kierując lustro na określone element podkreślamy tym samym jego wagę w ogólnym obrazie wnętrza.

 Lustro winno odbijać światło, ono jest bowiem źródłem życia. Źródłem życia jest także pokarm, bardzo ceniony w Chinach, stąd zalecenie, by zwierciadła kierować na stół, czy jadalnie, nie zaś na drzwi toalety. Warto również powiesić lustro w przedpokoju, nieopodal, ale nie naprzeciw drzwi, gdyż wówczas energia chi przez nie wchodząca prędko byłaby odbijana i niejako wypędzana z domu. Nie należy także stawiać luster naprzeciw sobie, gdyż energia do stajawszy się w obręb takiego układu poprzez nieskończone zwielokrotnienie byłaby rozpraszana.

 Oczywiście, im większe lustro, tym lepiej, aczkolwiek ilość nie przechodzi tutaj w jakość. W feng shui bowiem, jak we wszystkim, zaleca się umiar i harmonię, nigdy brutalność i chaotyczność.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.