Luksusowe apartamenty w odnowionej kamienicy

Prusa 38 Wrocław
  • Sharebar

Nowe mieszkania najczęściej kojarzą sie nam z nowymi blokami na powstających co rusz osiedlach. Wrocławski Developer przygotował dla swoich klientów coś ekstra, luksusowe mieszkania w odrestaurowanej renesansowej kamienicy z XIX wieku. Na osiedlu Ołbina w pobliżu centrum miasta i pośród terenów zielonych.
Kamienica znajduje się przy ulicy Prusa 38 w sąsiedztwie wielu innych budynków z przełomu wieków, tworzących historyczny zakątek miasta. Odzyskujący dawną świetność dzięki licznym pracom konserwatorskim. To bardzo atrakcyjna lokalizacja dzięki dużej ilości terenów zielonych i rekreacyjnych wokół przepływającej nieopodal Odry, zagłuszających miejski zgiełk i dających chwile wytchnienia. Z drugiej strony tylko kilka kroków dzieli ulicę Prusa od Starego Miasta i ścisłego centrum. Połączone zatem zostały zalety wygodnego i spokojnego mieszkania z łatwym dostępem do infrastruktury miejskiej. Trudno uwierzyć, że jeszcze całkiem niedawno kamienica była totalną ruiną grożącą zawaleniem, obecnie stanowi nie lada ozdobę ulicy. Dzięki pięknej elewacji ozdobionej artystycznymi balustradami balkonowymi, ale przede wszystkim za sprawą przeszklonej fasady na najwyższym piętrze.

Przeznaczenie kamienicy na Prusa 38
Część lokali na parterze pomyślana została jako pomieszczenia biurowo-usługowe, pozostałe kondygnacje to mieszkania. Ostatnie piętro zajmuje apartament z pięknym widokiem na śródmieście dzięki przeszklonej fasadzie. Kamienica przy Prusa 38 otrzymała drugie życie, stając się jak dawniej perłą ulicy. Sama inwestycja stanowi ciekawy przykład możliwości odrestaurowania zabytkowych budynków w celach komercyjnych, zachowując ich oryginalny charakter z epoki. Miasto zyskało kolejną zabytkową kamienice przywróconą do blasku, a mieszkańców nie straszy zniszczona rudera.
Duże zainteresowanie zarówno mieszkaniami jak i lokalami użytkowymi w odnowionych, komfortowych starych kamienicach, spowoduje zapewne większe zainteresowanie inwestorów tego typu nieruchomościami, owocujące większym wyborem podobnych lokali.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.