Lodówki do zabudowy a upiększanie kuchni

  • Sharebar

Zmieniając wystrój kuchni lub planując jak urządzić ją w nowym mieszkaniu skupiamy się na tym ile szafek chcemy w niej mieć. Jednak zanim przejdziemy do tego elementu wystroju powinniśmy się skupić na sprzęcie AGD. A w szczególności na tym jednym, najważniejszym w każdej kuchni – lodówce.

Co z tą zabudową?

Często jak pierwszy raz urządza się kuchnię od podstaw to lodówka do zabudowy wydaje się idealnym rozwiązaniem. Pięknie można ją ukryć w szafkach, nie porysuje się czy zniszczy od działalności dzieci etc. Jednak kiedy mijają lata to powoli zauważa się wady tych modeli. Przede wszystkim są mniejsze. Czemu? Bo muszą się zmieścić w swoją szafkową obudowę, która dodaje im centymetrów. A gdyby szafka była większa, to często nie zmieściłaby się w kuchennej przestrzeni. Jeśli nasza rodzina jest więc większa to taka mniejsza lodówka może przerodzić się w problem. Bo gdzie trzymać jedzenie, które w lodówce się nie mieści? A nie łatwo później zmienić lodówkę na większą, bo co zrobić z tą całą zabudową lodówki. I jak dobrać model, który będzie większy i wpasuje się idealnie w to samo miejsce? Niby nie jest to niewykonalne ale jednak może być nie warte włożonego w to czasu i wysiłku.

Małe przemeblowanie? Wykluczone

Jeśli jesteście typem osób, które lubią często zmieniać położenie mebli i wygląd danych pomieszczeń to taka lodówka wam tego nie ułatwi. Podobnie z szafkami robionymi pod wymiar. Dlatego planując zwróć uwagę na takie kombinacje mebli i sprzętu, które będzie można później łatwo przestawić. Podobnie będzie ze sprzętami. Przykładowo tanie lodówki do 2500 zł czy małe zmywarki nie są trudne do przestawiania. Warto wtedy pomyśleć nad takimi rozwiązaniami a nie pełną zabudową. Lepiej zostawić to osobom lubiącym ciągłość i stały wygląd danych pomieszczeń. Jeśli jednak zastaniemy taką zabudowaną kuchnię to zawsze można odświeżać wnętrze mniejszymi dodatkami. Kwiatkami, zasłonkami, koszykami i innymi gadżetami. Może nie będzie to wymarzone rozwiązanie, ale lepsze to niż nic.

 

Zastanawiając się nad lodówką spójrzmy też na jej klasę energetyczną i pojemność. Te dwie cechy są obecnie głównym wyróżnikiem tego rodzaju sprzętu. Zwykle lodówki pod zabudowę w tym pierwszym nie różnią się od innych modeli ale z racji na mniejszy rozmiar często pobierają mniej prądu. Dla dwu lub trzy osobowej rodziny może to być dobre rozwiązanie jeśli cała kuchnia jest zabudowana. A jeśli nie – to stoimy przed morzem możliwości.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Meble do zabudowy – dobre czy nie?
  2. Czy warto przeprowadzić remont kuchni?
  3. Ciekawe fototapety do kuchni
  4. Świetne akcesoria do kuchni
  5. Aranżacja kuchni – niezbędne informacje
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.