Leżaczki–bujaczki dla najmłodszych

  • Sharebar

Sprzęt i akcesoria, które mają dziś do dyspozycji młodzi rodzice, umożliwiają komfortowe wykonywanie czynności związanych z codzienną opieką nad dziećmi. Wśród licznych produktów, które zaprojektowane zostały z myślą o rodzicach i dzieciach, znajdują się również leżaczki. Czym się charakteryzują i czy opłaca się w nie inwestować?

Nowoczesne leżaczki dla najmłodszych wyposażone zostały w  wiele funkcji, które mają zapewnić dziecku komfortowy wypoczynek i zabawę, a rodzicom umożliwić szybką i intuicyjną obsługę.

Przede wszystkim sprzęt ten jest wyposażone w wygodne siedziska z regulowanymi oparciami, co pozwala dopasować je do aktualnych potrzeb dziecka. Możemy więc rozłożyć leżak na płasko lub podnieść oparcie, by dziecko znajdowało się w pozycji półleżącej

Leżaki posiadają także funkcję bujania, którą możemy również zablokować, dodatkowo, niektóre modele wzbogacono o zamontowane w siedzisku urządzenie wibrujące, które także delikatnie ukołysze nasze dziecko.

Najnowocześniejsze z leżaków posiadają również odtwarzacz muzyczny, którego delikatne i relaksujące dźwięki utula do snu nasze pociechy.

Standardowym wyposażeniem każdego leżako-bujaka jest pałąk z zawieszonymi na nim zabawkami, który zapewni rozrywkę i zajęcie dzieciom, które mogą ich dotykać, obrać i pociągać za nie.

Leżaki zapewniają także bezpieczeństwo najmłodszym dzięki szelkom będącym integralną częścią każdego leżaka.

Z pewnością dużą zaleta jest również fakt, że niektóre modele leżaków poosiadają zdejmowany pokrowiec, co pozwala łatwo utrzymać go w czystości.

Leżaczko-bujaczki spełniają więc dwie podstawowe funkcje: służą odpoczynkowi oraz zabawie. Producenci dokładają wszelkich starań, by zapewniały one dzieciom komfort użytkowania i bezpieczeństwo, a rodzicom pewność, że ich dzieciom nic nie grozi i miło spędzają czas.

Niestety w większości przypadków tego typu leżaki przeznaczone są wyłącznie dla najmłodszych dzieci – tych do szóstego miesiąca życia albo ważących nie więcej niż 9kg. Co prawda niektóre z modeli leżaków „rosną” wraz dzieckiem, pełniąc najpierw rolę kołyski, a nieco później funkcję fotelika, jednak nie zmienia to faktu, że szybko rosnące potomstwo prędko wyrośnie nawet z takiego bujaka.

Na szczęcie ceny bujaków często nie są wygórowane. Modele z podstawowym wyposażeniem, bez funkcji wibracji czy odtwarzacza muzycznego kupimy za niewiele ponad 100 zł. Jeżeli zależy nam na funkcjach dodatkowych czy nowoczesnej formie, będziemy musieli zapłacić nawet kilkaset złotych więcej. Bogata oferta leżaków dla dzieci pozwala jednak znaleźć produkt na każdą kieszeń.

Nie ulega wątpliwości, że leżako-bujaki dla najmłodszych dzieci stanowią przedmioty praktyczne i z pewnością użyteczne. Pozwalają na obserwowanie bezpiecznie odpoczywających w nich dzieci bez konieczności osobistego bujania czy pilnowania, by nasze pociechy nieopatrznie z nich nie wypadły. Jest to duże udogodnienie dla rodziców, którzy mogą ten czas poświęcić na wykonywanie – licznych przecież – domowych obowiązków, bez obawy, że spuszczają dziecko z oczu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Gry edukacyjne planszowe dla najmłodszych
  2. Bezpieczny dom dla najmłodszych
  3. Opisy bajek i czasopism dla najmłodszych
  4. Puzzle dla dzieci najmłodszych i tych starszych
  5. Od najmłodszych lat uczmy dzieci
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.