Łazienka to wiele możliwości

aranżacja łazienki
  • Sharebar

Powszechnie łazienka uważana jest za miejsce, w którym można zaspokoić zarówno potrzeby fizjologiczne jak i higieniczne. Oczywiście mowa tu o ciele człowieka, ale także ubrania przechodzą tu nieraz zabieg oczyszczenia. Pralka to urządzenie przeznaczone do odświeżania ubrań i nadania im czystego wyglądu. Ale wszystkie te czynności nie muszą być wykonywane w jednym pomieszczeniu, ponieważ może to spowodować pewne konflikty między lokatorami. Szczególnie, gdy jeden kąpie się, a inny ma nagłą, pilną potrzebę. Wtedy nieraz dochodzi to pewnych zgrzytów między nimi.

Toaleta w łazience czy też nie

W dzisiejszych czasach panuje taka moda, że toaleta jest w osobnym pomieszczeniu, a nie w łazience. To rozwiązanie jest całkiem niezłe, jeżeli dużo osób mieszka w domu. Z kolei w mieszkaniach taki widok jest dość rzadki, ze względu na to, że ich powierzchnia jest zazwyczaj bardzo ograniczona. Jest jedna, główna zaleta osobnej toalety. Możemy z niej korzystać nawet wtedy, gdy ktoś bierze prysznic lub kąpie się, a nawet, gdy nastawia pranie w pralce. Ale osobna toaleta wcale nie wyklucza możliwości, aby jej nie było też w łazience. Można sobie zrobić w końcu tyle miejsc, w których będziemy załatwiać potrzeby fizjologiczne ile nam się podoba. Możemy sobie osobną toaletę przeznaczyć do użytkowania przez gości, którzy nas odwiedzają, bo przecież nikt nie musi oglądać naszej wanny czy pralki. Zatem, warto zrobić sobie łazienkę taką i taką, a wtedy wszyscy będą zadowoleni.

Sypialnia z łazienką

Często w zagranicznych filmach można zauważyć, że każda sypialnia ma swoją łazienkę. Jest to równoznaczne z tym, że każdy lokator ma swoje miejsce do załatwiania swoich potrzeb. Oczywiście to tylko film, fantazja, ponieważ nie wszyscy mają taką wygodę. A wszystko to za sprawą tego, że do stworzenia takich pomieszczeń trzeba mieć dużo przestrzeni, a przede wszystkim pieniędzy. To one żądzą w dzisiejszym świecie. Ale skoro nie wszyscy w domu mogą mieć taki komfort, to niech mają go osoby, które tego najbardziej potrzebują. Chodzi tutaj głównie o rodziców, którzy po męczącym dniu chętnie odprężą się w wannie i nikt nie będzie ich poganiał. Łazienka w sypialni należy tylko do osób, które są właścicielami danego pokoju, czyli w tym przypadku rodziców. Jest to ich prywatne pomieszczenie, mogą przebywać w nim ile chcą i tak często jak tego potrzebują. A dzieci i inni mają swoją łazienkę na korytarzu, więc z niej mają tylko korzystać. Warto zrobić sobie taką oazę spokoju w swoim pokoju.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Układanie kostki daje wiele możliwości
  2. Modna i praktyczna łazienka
  3. Łazienka Twoich marzeń
  4. To już nie tlyko łazienka
  5. Przyjazna łazienka?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.