Lato, gorąco, ogród – basen!

  • Sharebar

Ciepło, cieplej, gorąco… Tak, to już lato, to już moment na prawdziwe rozrywki na świeżym powietrzu. O tak, wreszcie można pójść na odkryty basen… I w tym momencie nasz zapał się kończy, niestety, nasze miasta nie oferują zbyt wielkiej oferty odkrytych kąpielisk.

Jak już są, to dosłownie „zawalone” ludźmi, tak, że nie można swobodnie wypocząć. Pozostają też kąpieliska „niekomercyjne”, czyli wszelkie miejsca, gdzie nie ma ratowników: rzeki, stawy, jeziora. To jednak niebezpieczne rozwiązania. Co więc nam pozostaje?

Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zainwestowanie w basen ogrodowy. Nie, nie musisz go budować, choć to byłaby wielce kosztowna, ale niezwykle ciekawa inicjatywa. Musisz po prostu rozważyć kupno basenu ogrodowego. Nie musisz też mieszkać w domku i posiadać wielkiego ogrodu, wystarczy przecież ogródek działkowy, trochę trawy i oczywiście piękna pogoda (w lato nie powinno być z tym problemu).

Basen w ogrodzie to wspaniale spędzony czas

W ostatnich latach spotyka się coraz więcej takiego typu basenów. Nietrudno się dziwić, baseny ogrodowe to wprost wymarzony sposób na własne kąpielisko, bez zgiełku, bez hałasu, bez innych ludzi. Nie dość, że jest to tak wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu, to jeszcze istnieje dodatkowa korzyść: z roku na rok takie baseny są coraz tańsze.

Właściwie to istnieje prosty podział, bo mamy dwa rodzaje basenów:

  • basen rozporowy oraz
  • basen stelażowy

Basen rozporowy czy stelażowy?

To, jaki wybierzemy basen zależy od wielu czynników. Jeśli, na przykład, mamy małe dziecko to najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie małego dziecięcego basenu lub dużego rozporowego basenu. W omawianym przypadku lepiej zdecydować się na model rozporowy, gdyż także i my będziemy mogli z niego skorzystać. Jednocześnie basen rozporowy jest tańszy od basenu stelażowego, jest także bezpieczniejszy, ponieważ zrobiony jest w całości z miękkich, bezpiecznych materiałów (najczęściej guma i winyl).

Kolejną zaletą basenów rozporowych jest łatwość montażu, jednocześnie te modele odznaczają się solidną wytrzymałością (sklejane są wielowarstwowo).

Co do basenów stelażowych to są to większe konstrukcje, co jednocześnie wpływa na większy komfort, gdyż mamy bardziej znaczną powierzchnię wody. Jednakże, tego typu baseny nie są wykonane, jak modele rozporowe, z gumy, więc może to być niezbyt bezpieczne dla dzieci. Cena takiego basenu jest także wyższa niż basenu rozporowego, no, ale, coś za coś, gdyż za to otrzymujemy prawdziwy komfort: pokaźną przestrzeń do zabawy w wodzie. Wyższa cena także przekłada się na lepszą wytrzymałość, taki basen powinien nam służyć latami.

 

 

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Baseny ogrodowe – luksus w zasięgu ręki
  2. Akcesoria do basenów
  3. Wkrótce lato! Czas na nowy taras
  4. Ogród marzeń
  5. Piękny ogród dla samopoczucia
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.