Kuchnia – królestwo Pani domu!

kuchnia
  • Sharebar

Kuchnia to królestwo pani domu. Żadna gospodyni nie lubi, kiedy ktoś coś przestawia w tym miejscu, brudzi naczynia pomiędzy posiłkami, czy wtrąca się w jej sposób gotowania, zmywania czy sprzątania. Wiadomo, że stan czystości każdej kuchni świadczy o kobiecie, która w danym domu mieszka. Nikomu nie przyjdzie nawet do głowy myśl, że mężczyzna mógłby być odpowiedzialny za  porządek w tym strategicznym punkcie. Ponieważ jednak kobiety mają coraz mniej czasu na zajmowanie się obowiązkami domowymi, coraz częściej spotykamy zaniedbane kuchnie i puste lodówki. Panowie kompletnie sobie z tym nie radzą.

Jednym z ważniejszych elementów, który od razu mówi o stanie kuchni i podejściu pani do prac domowych domu, są ścierki kuchenne. Brak ich obecności świadczy o kompletnym braku zainteresowania sprawami domowymi. Prawdopodobnie rzeczy pozmywane siedzą w zmywarce do momentu, kiedy stają się potrzebne, a w międzyczasie narasta warstwa brudnych naczyń na blacie kuchennym. Porządki są tu robione tylko w razie konieczności, na co dzień ciężko znaleźć czysty kubeczek czy talerz.

Ścierki kuchenne w formie ręczników papierowych to główne narzędzia pracy panów. Nie trzeba się martwić o ich pranie, a można wysprzątać kuchnię i nawet umyć okna z pomocą tak uniwersalnych atrybutów. Płócienne ścierki kuchenne są niezastąpione w domach, gdzie mieszkają gospodynie domowe z prawdziwego zdarzenia. Można nimi przetrzeć szklanki, kieliszki, usuwając smugi ze zmywania, czy osuszyć niedoschnięte sztućce. Towarzyszą im zazwyczaj niewielkie ręczniki frotte, w które można wytrzeć ręce po skończonej pracy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Plan dla wystroju domu
  2. Kuchnia otwarta czy zamknięta
  3. Drzwi do domu
  4. Elementy dekoracyjne w domu
  5. ogrzewanie mieszkania i domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.