Kuchenne zmywarki naczyniowe

sprzęt agd
  • Sharebar

Nikt chyba nie lubi zmywać stosu brudnych naczyń po sutym obiedzie. Obecnie technologia pozwala nam zapomnieć o tej czynności dzięki wykorzystaniu w gospodarstwach domowych zmywarek do naczyń. Jednak wybór odpowiedniego urządzenia może nastręczać pewne problemy, głównie ze względu na ilość dostępnych modeli, ich funkcje oraz zróżnicowane parametry.

Sprzęt AGD w postaci zmywarki obecnie występuje w dwóch podstawowych standardach o szerokości 45 i 60 cm. Wielkość urządzenia ma wpływ na jego zastosowanie w konkretnych warunkach domowych. I tak, mniejsze zmywarki skierowane są głównie do gospodarstw domowych składających się przeważnie z 2-osobowych rodzin lub też domowników, którzy bardzo mało gotują we własnej kuchni. Zmywarka o szerokości 60 cm to sprzęt przeznaczony dla dużych rodzin, która jest w stanie pomieścić od 12 do 16 kompletów naczyń podczas jednego mycia.

Każda zmywarka posiada w swym wnętrzu określoną liczbę koszy na naczynia. Tradycyjnie w urządzeniach znajduje się od dwóch do trzech koszy oraz opcjonalnie stojaki na butelki, kieliszki czy szuflady na sztućce. Oczywiście wszystkie elementy są wysuwane, co zdecydowanie poprawia funkcjonalność oraz ergonomie urządzenia i pozwala na mycie naczyń o najbardziej nawet nietypowych kształtach.

Jednym z ważniejszych elementów każdej zmywarki jest filtr. Za jego pomocą chroniona jest między innymi pompa przed przedostaniem się do niej wszelkich zanieczyszczeń, odpadków i resztek, co mogłoby skutkować uszkodzeniem całego systemu. W najnowocześniejszym tego typu sprzęcie AGD do zabudowy montuje się filtry z funkcją samooczyszczenia, która w sposób bezpieczny odprowadza wszelkie nieczystości wprost do kanalizacji. Taki system wymaga jednak od nas odpowiedniej konserwacji i regularnego czyszczenia.

Przy wyborze zmywarki ważne jest, by urządzenie posiadało odpowiednią klasę energetyczną – czyli informację, jaką ilość energii zużywa zmywarka podczas pracy. Oczywiście najbardziej wydajne i jednocześnie energooszczędne są urządzenia legitymujące się symbolem A, A+ i A++. Ponadto występują oznaczenia sugerujące skuteczność zmywania i suszenia zmywarki. Są to litery od A do G, gdzie A jest najwyższą oceną w tej skali.

W zależności od klasy i typu zmywarki do dyspozycji mamy określoną ilość programów i funkcji, które pozwalają na programowanie urządzenia w różnych trybach. Możliwe jest między innymi ustawienie różnych temperatur mycia, ze zmywaniem wstępnym lub bez oraz ustawienie funkcji osuszania. Dostępne są także programy szybkiego mycia lub programy delikatne przeznaczone do mycia kruchych naczyń czy kieliszków. Wielu zmywarkach istnieje specjalny program do mycia i odkażania naczyń dla małych dzieci.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (2 oddanych głosów)
Kuchenne zmywarki naczyniowe, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Nowoczesne i eleganckie meble kuchenne
  2. Umeblowanie niezbędne na nowej drodze życia
  3. Urzadzenia chłodnicze w naszych domach
  4. Maszyny w naszej firmie
  5. Naprawiamy sprzęt gospodarstwa domowego
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.