Kto dzwoni do drzwi, czyli o domofonie

  • Sharebar

Domofony czy dzwonki do drzwi to urządzenia trochę bagatelizowane przez właścicieli domów. Jaki jest tego powód, trudno stwierdzić. Najważniejsza jest jednak kwestia, w jaki domofon zainwestujemy? Czy kupimy solidny sprzęt, który będzie nam służył na lata?

Podobnie przedstawia się sprawa z dzwonkiem. Niby błaha rzecz, ale gdy już go zamontujemy, nie będziemy zaraz chcieli go wymieniać. Wniosek nasuwa się sam: lepiej kupić solidne, żeby później nie żałować. Zastanówmy się w tym artykule nad pytaniem: jaki domofon wybrać?

Oferta domofonów na rynku jest dość znaczna, z łatwością, więc możemy kupić model, który będzie nam pasował zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki.

Prosty, znany. Analog.

Przede wszystkim powinniśmy się jednak zastanowić czy wolimy domofon analogowy czy bardziej preferujemy model cyfrowy. Systemy analogowe, tak zwane, unifony, połączone są z bramofonem przy pomocy oddzielnego kabla. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne w domach jednorodzinnych, gdyż w tego typu miejscach mamy najczęściej jeden bramofon lub dwa unifony. Pamiętajmy jednakże, że jeśli planujemy większą liczbę unifonów to istnieje możliwość gorszej jakości dźwięku.

A może jednak model cyfrowy?

A może chcemy model bardziej zaawansowany – domofon cyfrowy? Takie rozwiązanie to dobry wybór dla domów wielorodzinnych. Urządzenie tego typu posiada centralkę cyfrową, która jest wyposażona w dekodery. W centrali tej znajduje się numeryczna klawiatura. Jeśli chcemy dostać się do mieszkania musimy wybrać na niej właściwy numer lokalu lub kod dostępu. Co do ilość przewodów, to zależą one od tego, ilu mieszkańców będzie korzystało z takiego domofonu. Jednocześnie, taki domofon często jest połączony z ochroną budynku. Takie rozwiązanie często spotykane jest na osiedlach zamkniętych.

Jeśli zaś podoba nam się jeden, jak i drugi model, możemy zakupić domofon analogowo-cyfrowy, który łączy w sobie najlepsze rozwiązania jednego, jak i drugiego systemu.

Rejestracja obrazu – wideodomofony

Wideodomofon (wideofon) to bardziej zaawansowany domofon cyfrowy. Najnowocześniejsze urządzenia są wyposażone w takie pomocne funkcje, jak kolorowe kamery czy ciekłokrystaliczne monitory. Kamera uruchamia się automatycznie razem z naciśnięciem przycisku w bramofonie. Co więcej, gdy nie ma nas w domu, a ktoś do nas dzwoni, to kamera uruchamiając się rozpoczyna rejestrację obrazu. Daje nam to zapis obrazu wraz z datą i godziną wizyty. Każdy taki zapis wideo można w każdej chwili odtworzyć.

 

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Psycholog czyli kto?
  2. Jak wybrać zamek do drzwi?
  3. Drzwi do domu
  4. Śpij z widokiem na niebo, czyli okna dachowe
  5. Kto najczęściej zajmuje się budowlanką?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.