Krakowski rynek nieruchomości

  • Sharebar

Własne mieszkanie to luksus, o którym marzy większość młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Jednym kupią mieszkanie rodzice, inni muszą wziąć kredyt hipoteczny, jeszcze inni odkładają decyzję o wyprowadzce z domu do czasu, kiedy znajdą dobrą pracę.

Rynek nieruchomości w Krakowie jest bardzo zróżnicowany, podobnie jak potrzeby jego mieszkańców, również tych przyjezdnych. Trzeba pamiętać, że każdego roku do miasta przyjeżdżają na studia młodzi ludzie, każdego roku kończą edukację na wyższych uczelniach kolejne roczniki studentów, którzy mają ochotę na stałe zostać w Krakowie. Do tego dochodzą stali mieszkańcy miasta, którzy pragną nabyć własne M w Krakowie, zmienić lokum na większe lub o wyższym standardzie.

Niejeden marzy o nowym mieszkaniu w Krakowie, które będzie mógł nie tylko urządzić, ale nawet zaprojektować po swojemu. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą krakowscy deweloperzy, którzy proponują mieszkania w nowoczesnych wysokich wieżowcach, na niedużych osiedlach apartamentowców, a także w centrum miasta, w odrestaurowanych stylowych kamienicach.

Każdy może więc wybrać coś dla siebie – czy to nowoczesny apartament z doskonałym widokiem na miasto, czy to przytulne mieszkanie na zamkniętym osiedlu, czy też mieszkanie w budynku z historią. Krakowscy deweloperzy mają coś dla każdego – zarówno dla nabywców z dużą zasobnością portfela, jak i dla mniej zamożnych.

Apartamenty w centrum Krakowa zazwyczaj budowane są w miejscu wyburzenia jakiegoś starego budynku lub stanowią odrestaurowane cudeńka architektoniczne. Wiadomo, że wolnych i pustych działek w centrum Krakowa brakuje. Jeśli więc jest szansa na wykupienie nadającego się do remontu lub zburzenia budynku w atrakcyjnej lokalizacji, to deweloperzy chętnie korzystają z takich okazji.

Wykonanie remontu jest oczywiście bardzo kosztowne, jednak jak się okazuje są nabywcy, którzy są skłonni zapłacić duże pieniądze za możliwość mieszkania w prestiżowej lokalizacji. Odrestaurowanie starej kamienicy pozwala przywrócić jej dawny blask i urodę. Jednocześnie w środku pozostawiając inwestorom duże pole do popisu, jeśli chodzi o rozwiązania architektoniczne i aranżacyjne.

Urządzenie takiego mieszkania jest nie lada wyzwaniem, które z ochotą podejmuje wielu nabywców. Stylowa kamienica narzuca pewne ograniczenia, jednak daje też ogromne możliwości, które można kreatywnie wykorzystać.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.