Kominek w mieszkaniu

  • Sharebar

Każdy z nas kto choć raz zdecydował się remont mieszkania warszawa doskonale wie, jak czasochłonne jest to zadanie i jak wiele godzin trzeba poświęcić na dokładne przeanalizowanie wszystkich aspektów remontu. Rozważając remont mieszkania warszawa warto zastanowić się nad nietypowymi rozwiązaniami jak na przykład umieszczenie w nim kominka. Chcąc w swoim domu bądź mieszkaniu umieścić kominek powinniśmy zastanowić się nad tym jak często będziemy z niego korzystać i w jakim celu, co pomoże nam zdecydować jaki rodzaj kominka będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Na rynku mamy obecnie do wyboru cztery podstawowe typy kominków: otwarty, kumulacyjny, konwekcyjny oraz kotłowy. Pierwszy z nich, kominek otwarty, to kominek typowo dekoracyjny, nienadający się kompletnie do ogrzewania pomieszczeń.  Typowym kominkiem grzewczym jest natomiast kominek konwekcyjny, dający świetne rezultaty w krótkim czasie. Jeżeli jednak zależy nam i na walorach estetycznych i grzewczych, doskonałym wyborem będzie kominek kumulacyjny, składający się w dużej części z płyt szamotowych absorbujących ciepło i oddających je stopniowo do pomieszczenia, w którym spalanie odbywa się jasnym, cieszącym oko płomieniem. Ostatni typ kominka – kotłowy, pozwala z kolei na wykorzystanie energii cieplnej kominka do ogrzania wody, wykorzystywanej do kąpieli lub w centralnym ogrzewaniu.

Spośród wskazanych wyżej rodzajów kominków w trakcie remontu mieszkania warszawa, będzie można wykorzystać pierwszy typ, tj. kominek otwarty. W mieszkaniach bowiem często musimy się liczyć z ograniczoną powierzchnią i kominek spełniający wyłącznie funkcję estetyczną będzie najlepszym uzupełnieniem wnętrza w mieszkaniu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kominek wodny całoroczny
  2. Kominek elektryczny – trend czy fanaberia?
  3. Dlaczego warto mieć kominek wentylacyjny?
  4. Opłacalność kominka
  5. Ciekawe artykuły elektryczne i okna
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.