Kominek elektryczny – trend czy fanaberia?

  • Sharebar

W świecie aranżacji mieszkań zmienia się dużo. To, co jeszcze do niedawna było niedopuszczalne, obecnie śmiało wchodzi na salony. Tak właśnie ma się w przypadku kominków elektrycznych.

Na początku od razu sprostowanie, nie powinno się wybierać kominków elektrycznych jako zamienników zwykłych kominków. Owszem, wielu promuje te produkty w ten sposób, ale jest to pewne semantyczne nadużycie. Kominki elektryczne nie są w stanie i raczej nigdy nie będą zastąpić tradycyjnego kominka. Nie o to tu jednak chodzi.

 To prawda, kominki elektryczne imitują działanie kominka, oddają jego obraz czy dźwięk, a co poniektóre dostarczają również ciepło. Ale na elektryczny kominek należy patrzyć przede wszystkim jako na wyrafinowaną ozdobę. Tutaj do głosu dochodzi przede wszystkim estetyka i styl.

 Na kominek elektryczny należy raczej spojrzeć jako na klimatyczną lampę, którą zapewni wnętrzu niezbędny nastrój. To właśnie ten nastrój jest tu najważniejszy, w to właśnie celują producenci tego typu urządzeń. Każdy malkontent powie w tym miejscu, że lepiej już zamontować sobie ekran LCD odtwarzający nagrany obraz palącego się kominka. Widać nie widział on najnowszych rozwiązań i wizualnych patentów kominków elektrycznych. Ekran LCD zawsze będzie uboższy o jeden wymiar, kominki elektryczne zaś bazują głównie na efektach trójwymiarowości, odbiciach światła i innych patentach, na temat których producenci nabrali wody w usta. Dlatego tak istotne jest, jakiej firmy kupujemy kominek elektryczny, każda z nich bowiem, ma swoje własne rozwiązania.

 Czy warto kupić kominek elektryczny? Na pewno warto sprawdzić najnowsze rozwiązania dostępne na tym rynku. Niektóre z nich naprawdę robią wrażenie, niektóre z nich można uznać za dzieła sztuki. Tych, którzy stawiają zaś na funkcjonalność, na pewno ucieszą różne dodatkowe funkcje kominków, od zaawansowanych układów grzewczych po różnego rodzaju filtry antyalergiczne.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Kominek wodny całoroczny
  2. Koc elektryczny– nie tylko dla zmarzluchów
  3. Wkłady powietrzne do kominków
  4. Opłacalność kominka
  5. Nowoczesne formy kominkowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.