Kolorystyczna metamorfoza mieszkania

aranzacja_wnetrz
  • Sharebar

W mieszkaniach, czy to nowszych czy starszych, zawsze jest sporo do roboty. Stale trzeba dbać o porządek, a oprócz tego wypada stopniowo przeprowadzać różnego rodzaju zmiany. Zmiany te nie muszą być tylko spowodowane tym, że coś się zepsuło i nadaje się do wymiany. Czasem pewne elementy w mieszkaniu mogą nam się zwyczajnie znudzić i marzymy wtedy o jakichkolwiek, chociażby najmniejszych zmianach. Taką zmianą może być np. wymiana tekstyliów w salonie, możemy pomyśleć o kupnie nowych narzut na nasze siedziska albo też zainteresować się wymianą firan i zasłon.

Czasem wystarczy nawet zmienić jeden mebel w pomieszczeniu i od razu jest nam z tą zmianą przyjemniej. Obecnie na rynku nabyć można wiele charakterystycznych mebli, wyróżniających się oryginalną kolorystyką bądź też np. rzeźbieniami. Jest też bardzo wiele mebli o ciekawym wzornictwie, pochodzących z różnych zakątków świata. Małą zmianą może być też zakup nowego oświetlenia do naszego mieszkania. Możemy wymienić np. lampę podłogową, lampki w gabinecie oraz nocne albo też pomyśleć o kupnie jakiegoś eleganckiego żyrandola.

Kiedy pieniędzy w domowym budżecie jest więcej, to możliwe, że automatycznie będziemy chcieli przeprowadzić więcej zmian. Obok zakupu lamp czy mebli pomyślimy więc także nad zakupem farb. Pomalować na dowolne kolory możemy dziś każde pomieszczenie, w zasadzie bardzo wiele odcieni i barw jest dozwolonych. Najlepszym jednak pomysłem wydaje się zastosowanie spokojnej kolorystyki, warto więc będzie pomalować białe ściany np. na kolor beżowy, zielonkawy lub morelowy. Tonacja beżowa będzie świetnym rozwiązaniem dla salonu, w kuchni możemy postawić na ściany w kolorze morelowym.

Jeśli zdecydujemy, że  w naszym mieszkaniu od tej chwili będą królowały brązy, to warto pod tą tonację na ścianach dopasować także inne elementy. Białe drzwi w mieszkaniu warto np. zastąpić eleganckimi ciemnymi modelami, należy też dobrać pasujące kolorystycznie ościeżnice. O takich kolorystycznych metamorfozach mieszkania marzą najczęściej kobiety, to one mają wizje co do określonych połączeń kolorów.

Inne cenne porady także tu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Zakup nowego mieszkania
  2. Urzadzanie mieszkania z pokojami przechodnimi
  3. Wyposażenie mieszkania
  4. Pomysł na odnowienie mieszkania
  5. Poszukiwanie wymarzonego mieszkania
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.