Koc elektryczny– nie tylko dla zmarzluchów

  • Sharebar

Lato nieubłaganie chyli się ku końcowi. Wkrótce zacznie się jesień i sezon grzewczy. Nie zawsze jednak kaloryfery grzeją, jakbyśmy tego po nich oczekiwali. Na chłodne jesienne wieczory i niedogrzane wnętrza prawdziwym wybawieniem może okazać się koc elektryczny.

Koc elektryczny to niedrogi a przy tym niezwykle skuteczny środek na szybkie ogrzanie ciała. To zmyślne urządzenie to nie tylko droga do uzyskania komfortu cieplnego, ale również pomoc w rehabilitacji, która ukoi bóle stawów, napięcia mięśni czy stany reumatyczne.

 

Główne funkcje koca elektrycznego

Jeszcze kilkanaście lat temu koc elektryczny nie kojarzył zbyt dobrze. Ciężki, przegrzewający się, nieestetyczny… Te czasy jednak dawno minęły. Obecne koce elektryczne najczęściej dysponują rozbudowanym kontrolerem z ekranem LCD, dzięki któremu ustawimy dokładnie parametry ich pracy – zarówno moc, jak i – dzięki wbudowanemu zegarowi – także czas grzania. Nie ma jednak obaw, że czas i moc ustawimy zbyt wielkie – albowiem doskonała większość koców posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem, które w odpowiednim momencie wyłączy urządzenie. Równie przydatną funkcją jest możliwość jego wyprania koca w pralce – oczywiście po odłączeniu przewodu wraz z kontrolerem – przez co łatwo i bezboleśnie utrzymamy koc w czystości.

 

Na co patrzyć przy kupnie?

Jeśli nie planujemy kupować bardzo drogiego sprzętu, to większość koców elektrycznych ze średniej półki cenowej dysponuje podobnymi funkcjami oraz wyposażeniem. Przy kupnie powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary oraz rodzaj materiału – i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej (najczęściej spotykanymi materiału jest polar, poliester, bądź satyna). Na rynku dostępne są także koce elektryczne dwuosobowe, które posiadają dwa kontrolery, które umożliwiają sterowanie dwoma strefami indywidualnie. Nie brak także poduszek elektrycznych czy działające w tej samej technologii ogrzewacze do stóp.

Na koniec należałoby przestrzec przed nieodpowiednim obchodzeniem się z kocami elektrycznymi. Mimo że urządzenia te posiadają coraz lepszą ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami, to jednak nie powinniśmy ryzykować ewentualnego ich kontaktu z płynami, gdyż może to spowodować nieodwracalne uszkodzenie koca.

 

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (1 oddanych głosów)
Koc elektryczny– nie tylko dla zmarzluchów, 3.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Amortyzator nie tylko dla orłów
  2. Nie tylko dla fanów mody
  3. Nieruchomości nie tylko w Krakowie
  4. Schody nie tylko połączeniem pięter
  5. Modny dom to nie tylko kwestia gustu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.