Kładziemy kafelki w łazience

aranżacja łazienki
  • Sharebar

Przy remoncie łazienki każdego czeka dużo pracy. Podstawą takiego remontu  jest położenie nowej glazury łazienkowej. Praca ta jest żmudna i wymaga dużej cierpliwości oraz dokładności. Aby proces ten przebiegł sprawnie poniżej kilka praktycznych wskazówek odnośnie potrzebnego sprzętu oraz materiałów i kolejności prac.

Czego nam potrzeba?

Oczywiste, że najważniejszym czego nam potrzeba są nowe kafelki. Wybrane według gustu i potrzeb, aby łazienka doskonale się prezentowała. Potrzebujemy również specjalnej zaprawy klejowej do płytek oraz mieszadła do niej. Zaprawa rozrabiana jest z wodą i ręczne mieszanie jest bardzo uciążliwe. Korzystać będziemy również z packi do nakładania kleju oraz z grzebienia do jego rozprowadzania po płytce. Zaopatrzmy się również w krzyżaki dystansowe – dzięki nim płytki znajda się w równych odstępach. Aby dopasować płytki w niektórych miejscach potrzebna będzie maszyna do ich cięcia oraz poziomica. Materiałem jaki jeszcze znajdzie zastosowanie jest z pewnością fuga. Lista wydaje się długa, ale wszystko to można nabyć bez problemu np. w Leroy Merlin.

Przystępujemy do prac

Kiedy jesteśmy już zaopatrzeni we wszystko co potrzebne możemy zacząć remont łazienki. Na początek trzeba skuć poprzednia glazurę i wyczyścić ściany z resztek kleju. Ściany pod nowe kafelki musza być gładkie i suche żeby wszystko dobrze się trzymało. Po przygotowaniu ścian możemy rozrobić klej i przystąpić do kładzenia płytek. Pamiętajmy, że warstwa kleju na płytce musi być odpowiedniej grubości i ja w całości pokrywać. Układając płytki oddzielamy je krzyżakami – po wyschnięciu kleju szczeliny, które w ten sposób powstały uzupełnimy fugą. Maszyna do cięcia przyda się nam gdy np. w rogu położyć będzie trzeba połówki lub drobniejsze fragmenty płytek.

Piękna glazura

I właśnie przy użyciu wymienionych materiałów i sprzętów można zmienić wygląd łazienki. Praca ta już z opisu jest nie łatwa i wymagająca precyzji oraz spokoju. więc jeśli nie czujemy się na siłach sami jej podołać powierzmy ją w ręce fachowca, który posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Dzięki dobrym materiałom i porządnie wykonanej pracy będzie można cieszyć się piękną nowa glazurą w łazience.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Wybór płytek do mieszkania
  2. Wykańczanie i urządzanie łazienki
  3. Kładziemy kostkę brukową na schodach
  4. Łazienka jako świątynia naszego ciała
  5. Terakota tylko do wnętrz?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.