Jakie uchwyty do zakrzywionych telewizorów?

  • Sharebar

Technologia nie lubi stagnacji, szczególnie gdy mowa o dwóch koreańskich potentatach w dziedzinie elektroniki użytkowej. Tak więc ledwie mieliśmy “organiczną” rewolucję OLED, a już jesteśmy świadkami zakrzywiania ekranów dla – jak twierdzą producenci – głębszych wrażeń podczas oglądania.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na dość ironiczny rozwój wydarzeń. Oto po latach przekonywania nas, że płaski telewizor jest lepszy od tego z wypukłym kineskopem, dostajemy ekran… Wklęsły! Oczywiście przekłada się to na ogólny kształt odbiorników telewizyjnych, które z racji swoich marketingowo określonych rozmiarów (tu mam na myśli grubość) muszą być wygięte dokładnie tak jak ich ekran.

Montaż na ścianie, czyli jaki uchwyt do telewizorów z zakrzywionym ekranem?

Potencjalny nabywca takiej wykrzywionej nowinki technicznej wcześniej lub później zada sobie pytanie jak przymocować taki telewizor do ściany? Do tej pory uchwyty TV były zgodne z rozstawem śrub montażowych według standardu VESA, a ten nie przewidywał powstania w przyszłości wygiętych ekranów. Zazwyczaj w takiej sytuacji powstają nowe standardy, adpatery lub po prostu nowe serie produktów przystosowanych stricte do nowych wymagań. Pociąga to za sobą konieczność wydania dodatkowej gotówki, a to nigdy nie stanowi powodu do zadowolenia.

Nie taki uchwyt straszny…

… Okazuje się bowiem, że producenci zakrzywionych telewizorów zadbali o portfele swoich klientów tak projektując obudowy, by te w miejscu otworów montażowych miały płaską powierzchnię. W związku z tym do nowych odbiorników pasować będą tradycyjne uchwyty do telewizorów i nie trzeba poszukiwać żadnego nowego rozwiązania mocującego. To miła niespodzianka, zważywszy na fakt, że duże korporacje uwielbiają wprowadzać co sezon nowe standardy współpracujące tylko z urządzeniami, które same produkują.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.